Do góry

Newsy

Relacja z 18. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA

W dniach od 17 do 19 listopada przy ulicy Centralnej 41A jak co roku odbyły się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomi.

Odwiedzający Targi mieli nie tylko okazję podziwiać wystawców ale także wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących. Zobacz jaki nastrój panował na tegorocznych Targach Horeca.

Sztuka Latte Art

Po raz pierwszy w ramach tegorocznych Targów Horeca odbył się Krakowski Puchar Latte Art.

Latte Art jest sztuką malowania mlekiem przeróżnych wzorów na powierzchni kawy, liczy się tutaj przede wszystkim talent, praktyka oraz wyobraźnia. Każdy barista (osoba, która profesjonalnie zajmuję się wyborem, parzeniem oraz podawaniem kawy) aby stworzyć rysunek potrzebuje idealnie zaparzonej kawy (espresso), aksamitnie spienionego mleka, sosu czekoladowego oraz dzbanka z ostrym dzióbkiem.

Podczas konkursu mogliśmy podziwiać zmagania najlepszych baristów z Polski:

1. Dawid Waloń z Rybnika - sieć lodziarni Lodomania
2. Mateusz Gaca z Poznania - sieć kawiarni Coffee Heaven
3. Michał Pluta z Poznania - sieć kawiarni Icoffe
4. Michał Knap-Dam z Warszawy - sieć kawiarni Green Coffee
5. Bartek Orzechowski z Rybnika - sieć lodziarni Lodomania
6. Agnieszka Rojewska z Poznania - sieć kawiarni Coffee Heaven
7. Paweł Lementowicz z Warszawy - ArtCoffe
8. Radosław Darnowski z Łodzi


Uczestnicy musieli zaprezentować wzory rysunków, które zostały przygotowane przez Jury, ale aby udowodnić, że na powierzchni kawy istnieje możliwość namalowania wszystkiego pomysły poddawała także publiczność. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć smoka wawelskiego oraz słonia, ponadto liczne rozety, serca i portrety.

Po zaciętej walce do finału zakwalifikowali się: Mateusz Gaca oraz Radosław Darnowski. Jury w składzie Adam Mróz, Leszek Borowiak, Janusz Leszkiewicz ( eksperci Akademii Espresso), Tomasz Krupa (przedstawiciel Targów), Agnieszka Śliwińska (Interia.pl) tytuł Mistrza Latte Art 2010 przyznało Mateuszowi Gaca, którego zaraz po zawodach gościliśmy na czacie. Zobacz jakie pytania zadawali mistrzowi internauci.Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń