Do góry

Newsy

Siedem powodów, dla których warto pić herbatę z czystka

Zioła mają niezwykłe właściwości, dzięki czemu umożliwiają naszemu organizmowi lepszą regenerację i prawidłowe funkcjonowanie. Zwykle sięgamy po rumianek, miętę czy szałwię. Ale czy słyszałeś kiedyś o czystku? Jeżeli nie, to lepiej abyś szybko nadrobił zaległości.

Fot. 123RF/Picsel

W naszych domach najczęściej goszczą popularne zioła, które bez trudu samodzielnie wyhodujemy, zerwiemy na łące lub lokalnych sklepikach. Niestety, w ten sposób wykorzystujemy tylko cześć ziół. Na ten przykład, wyjątkowo zdrowy czystek w naszym kraju nie rośnie, a spotkać go można jedynie na południu Europy. Po części z tego powodu, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że taka roślina w ogóle istnieje, nie wspominając już o jego wpływie na nasz organizm. To spory błąd, gdyż wprowadzenie go do codziennej diety, może zupełnie odmienić nasze życie.

Lista prozdrowotnych właściwości tej rośliny jest naprawdę długa. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka najbardziej zaskakujących i praktycznych zastosowań czystka. Które podobają wam się najbardziej?

1. Sposób na problemy z poceniem

Regularne picie herbaty z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Właśnie z tego powodu czystek zalecany jest osobom borykającym się z problemem nieprzyjemnego zapachu potu. Oprócz tego, zwalcza on dokuczający zapach stóp. Czystek będzie przydatnym ziołem w okresie letnim, kiedy to większość z nas stosuje różnego rodzaju antyperspiranty, a mimo to utrzymanie świeżego zapachu przez cały dzień stanowi nie lada problem. Pomoc czystka w tym czasie z pewnością będzie dla nas nieoceniona.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

kuchmariola63 20 lutego 2018 Czystek leczy boreliozę, oraz odstrasza kleszcze. Pijąc ziele czystka powstaje pot o zapachu odstraszającym kleszcze.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń