Dlaczego warto włączyć drób do diety

Przede wszystkim, mięso z kurczaka ma niewiele kalorii i jest lekkostrawne, dlatego poleca się je w szczególności osobom będącym na diecie. Najwięcej tłuszczu znajduje się w skórce, dlatego lepiej pozbyć się jej przed pieczeniem lub podsmażaniem.

Kurczak to również bogate źródło białka, podstawowego budulca wszystkich narządów wewnętrznych i aktywatora wielu procesów zachodzących w naszym ciele.

Po drób powinny sięgnąć osoby, które walczą ze zbyt wysokim cholesterolem, nadciśnieniem tętniczym i problemami sercowymi. Zawarte w jego mięsie cenne minerały - między innymi cynk, fosfor czy magnez - wzmacniają strukturę kości, chronią komórki przed wpływem wolnych rodników, zwiększają odporność organizmu na szkodliwe czynniki zewnętrze, poprawiają stan skóry, włosów i paznokci.

Jedząc mięso z kurczaka czy indyka dostarczamy komórkom także witamin z grupy B, odpowiedzialnych za prawidłowy metabolizm, funkcjonowanie układu nerwowego czy transport tlenu we krwi. Dzięki diecie bogatej w te mikroelementy skuteczniej walczymy z chronicznym zmęczeniem, depresją i spadkiem koncentracji.

Ze względu na znikomą ilość szkodliwych toksyn i tłuszczów drobiowe rarytasy powinny jak najczęściej pojawiać się na stołach osób z problemami trawiennymi i pogłębionymi schorzeniami układu krążenia. Menu bogate w mięso kurczaków jest elementem profilaktyki wielu poważnych i śmiertelnych chorób - w tym nowotworów.

Na co zwrócić uwagę, kupując mięso? Przede wszystkim starajmy się dociec, skąd pochodzi. Najlepiej, jeśli przywieziono go z małej farmy, gdzie zwierzęta dokarmia się czystym zbożem, bez dodatków antybiotyków. Prawidłowo wyglądające mięso z kurczaka jest lekko zaróżowione, jędrne w dotyku, bez rolującej się na nim skóry. Warto również spróbować powąchać drób - jeśli wyczuwamy niezbyt przyjemny i drażniący zapach, z pewnością ktoś wcześniej potraktował je szkodliwymi substancjami.

Jak przyrządzać mięso kurczaka? Choć Polacy szczególnie upodobali sobie smażenie na patelni, często w „towarzystwie" sporej ilości niezdrowego tłuszczu, warto zastanowić się nad nieco bardziej przyjaznym sposobem przygotowywania dań na bazie drobiu. Doskonałym rozwiązaniem są, na przykład, wielofunkcyjne urządzenia do smażenia, pieczenia, lub grillowania różnego rodzaju potraw, w tym mięs, przy znikomym udziale tłuszczu. Szybki obieg rozgrzanego powietrza, gwarantuje równomierne smażenie, dzięki czemu potrawa zyskuje idealny kolor i smak - z wierzchu jest chrupiąca, a w środku jędrna i soczysta.

Dowiedz się jak przygotować kofty z kurczaka. Kliknij!

Przepis na koftę z kurczaka na INTERIA.TV.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
2
Przekąski sandwicz z bekonem

Uwaga! Szykuje się niezła wyżerka! Propozycja kanapek przygotowanych na grubo...

Odsłon: 127

wszystkie
10
Zupy zupa szczawiowa

..zupa szczawiowa najlepsza ze szczawiu prosto z ogrodu; więc przed koszeniem...

Odsłon: 65

15 min
4
30 min
35

Polecane artykuły

Informacje Musztardowiec – zdrowe liście nie tylko na sałatki

Musztardowiec (Brassica juncea) to warzywo, które w Polsce nadal jest mało znane, ale zasługuje na większą popularność ze względu na swój pikantny,...

0
Informacje Co roku o tej porze robię najlepszy mus rabarbarowy. Do ciasta, naleśników, a nawet wędlin

Wielu z nas okres wiosenny kojarzy się ze smakiem domowego kompotu z rabarbatu lub babcinego ciasta z kruszonką. Sezon na ten przysmak trwa dosyć k...

1
Informacje Łosoś na wiosenny obiad. 7 smakowitych dań z łososiem w roli głównej

Wiosna to doskonały czas na eksplorację kulinarnych możliwości, a łosoś stanowi idealną bazę dla różnorodnych dań na wiosenny obiad. Z jego wyjątko...

0
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Podpłomyk z bobem i szparagami, sałatka z czosnkiem niedźwiedzim, muffinki pomarańczowe

Już w tę sobotę Ewa Wachowicz będzie gościć w swojej kuchni zananą i lubianą aktorkę, Małgorzatę Sochę. Wspólnie przygotują pyszny podpłomyk z sezo...

2