Do góry

Newsy

Tych produktów nie podgrzewaj w mikrofalówce

Mikrofalówki stosujemy głównie ze względu na ich wygodę i szybkość przygotowywania posiłków. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy produkt nadaje się do podgrzewania w ten sposób.

Fot. 123RF/Picsel

Wiele osób nie może wyobrazić sobie życia bez mikrofalówki. Dzięki niej bez trudu odgrzejemy obiad w pracy, roztopimy czekoladę do dekorowania deserów lub nawet upieczemy ciasto. W końcu współczesne mikrofalówki z powodzeniem mogą konkurować nawet z nowoczesnymi piekarnikami. Warto jednak pamiętać, że nie każdy produkt może być podgrzewany w tym urządzeniu. Oto lista tych, których pod żadnym pozorem nie powinniście wkładać do mikrofalówki.

1. Kurczak

Zanim odgrzejemy kurczaka w kuchence mikrofalowej, powinniśmy dwa razy zastanowić się, czy aby na pewno nie możemy wykorzystać go w inny sposób. Tak przygotowane mięso nie tylko traci na smaku, ale również może stać się przyczyną problemów trawiennych. Jeśli musicie go podgrzewać, róbcie to dłużej, ale w niższej temperaturze.

2. Jajka

Chcielibyście ugotować jajka w mikrofalówce? W najlepszym wypadku nie zetną się równomiernie. Ryzykujecie jednak, że przegrzane jajka eksplodują w waszej kuchence. Wbrew pozorom, bardzo łatwo o taki wypadek. Warto również pamiętać o tym, aby nie odgrzewać już ugotowanych jajek w mikrofalówce. Specjaliści ostrzegają, iż w czasie tego procesu wytwarzają się groźne dla zdrowia toksyny.

Pobierz aplikację smaker

3. Grzyby

Jeśli borykacie się z problemami żołądkowymi, grzyby podgrzewane w mikrofalówce powinny na stałe zniknąć z waszego jadłospisu, gdyż mogą jedynie potęgować wasze dolegliwości. Okazuje się bowiem, iż po odgrzaniu w kuchence mikrofalowej powodują wzdęcia oraz bóle żołądka.

4. Ryż

Eksperci do spraw zdrowego odżywiania ostrzegają przed odgrzewaniem ryżu. Dlaczego? Okazuje się, iż po ugotowaniu produkt ten zaskakująco szybko traci swoją świeżość, a po osiągnięciu temperatury pokojowej staje się doskonałą pożywką dla bakterii. Niestety, odgrzanie ryżu w mikrofalówce nie unieszkodliwia drobnoustrojów, które mogą doprowadzić do nieprzyjemnego w skutkach zatrucia.

5. Szpinak

W czasie podgrzewania szpinak traci wiele właściwości odżywczych, jednak nie tym powinniśmy się martwić najbardziej. Okazuje się bowiem, iż za sprawą mikrofalówki w szpinaku wytwarzają się rakotwórcze nitrozoaminy. Ich stężenie nie jest wysokie, jednak nie powinniśmy ryzykować.

 

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń