Do góry

Newsy

10 wyzwań jedzeniowych

Lubicie wyzwania? Myślicie, że podołalibyście tym jedzeniowym konkursom? Sprawdź, jakie testy oferują restauracje na całym świecie.

Fot. 123RF/Picsel

Wyzwania restauracyjne i barowe są popularną formą promocji, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych. Są to konkursy, które polegają na zjedzeniu określonej ilości jakiegoś jedzenia w pewnych wyznaczonych ramach czasowych. Taki challenge przyciąga do lokalu ludzi, zainteresowanych olbrzymimi porcjami jedzenia. Jeżeli biorący udział w konkursie podoła wyzwaniu, zostaje nagrodzony zestawem pamiątek, dostaje pieniądze albo darmowe posiłki przez pewien czas lub jego zdjęcie zostaje powieszone w zaszczytnym miejscu na ścianie.

1. Jedzenie hot dogów w Spike's Junkyard Dogs

W Bostonie w Spike's Junkyard Dogs wyzwanie polega na zjedzeniu 6 sporych rozmiarów hot dogów. Każdy, kto sprosta tym wymogom, będzie mógł podziwiać swoje zdjęcie na ścianie sławy i cieszyć się zestawem pamiątek. Posiłek będzie jednak darmowy tylko jeżeli uczestnik pobije obecny rekord restauracji. Wynosi on 17 hot dogów dla mężczyzn oraz 12 w przypadku kobiet.

2. Wcinanie pączka na czas

Lubicie pączki? To może sprostalibyście wyzwaniu, które oferuje Voodoo Doughnut w Portland. Polega ono na zjedzeniu ogromnego pączka w przeciągu 80 sekund. Doughnut jest za darmo jeżeli osoba biorąca udział w wyzwaniu zje deser w określonym czasie. Polacy maja spore doświadczenie w jedzeniu pączków, obchodzimy wszak tłusty czwartek.

3. Olbrzymia pizza dla dwóch w pizzerii Schiappa's

Jeżeli kochacie pizzę, to powinniście spróbować swoich sił w Illinois. Pizzeria Schiappa's oferuje darmową, 29 calową pizzę (73,66 centymetra średnicy). Oczywiście za darmo jest ona tylko wtedy, gdy dwóch uczestników wyzwania poradzi sobie z olbrzymią pizzą w przeciągu 30 minut. Oprócz darmowego posiłku nagrodą są także pamiątki z restauracji oraz zdjęcie na ścianie sław.

4. Wielki hamburger w Mallie's Sports Bar & Grill

W stanie Michigan w mieście Southgate możecie zmierzyć się z ogromnym hamburgerem. Kanapka waży 4,5 kg i kosztuje 40 dolarów. Każda osoba, która zje tego hamburgera dostanie zwrot pieniędzy oraz dodatkowo 100 dolarów premii. Restauracja ma na swoim koncie pobicie rekordu co do wielkości hamburgera w skali światowej.

5. Wyzwanie ogromnej miski ramen w Komachi Japanese Restaurant

W japońskiej restauracji w Sydneyu możecie zamówić wielką miskę zupy ramen. A konkretniej 2 litry bulionu, około 1 kg makaronu oraz mieszanka mięsa i warzyw. Jeżeli uczestnik zje zupę w przeciągu godziny, nie płaci za posiłek i otrzyma także dodatkowo 100 dolarów na kolejne wizyty w restauracji. Na ponad 600 prób udało się to dopiero 32 osobom.

6. Burrito w wersji XXL w Jack-N-Grills

W Denver możecie spróbować swoich sił jedząc ogromne burrito. Kuchnia meksykańska jest w Ameryce bardzo popularna, stąd zapewne oferta restauracji. Co ciekawe, mamy nieograniczoną ilość czasu na zjedzenie posiłku. Burrito waży 3,2 kg. Danie jest darmowe dla tych, którzy uporają się z tym daniem. Dodatkowo zdjęcie osoby, która zjadła ogromne burrito zawiśnie na ścianie sław.

7. Ogromne śniadanie w Corner Cafe

Podobno śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. W Portishead w Wielkiej Brytanii możemy zamówić niewiarygodnie duże śniadanie, którego łączna ilość kalorii wynosi aż 7800. Posiłek składa się z sześciu kiełbasek, boczku, dwóch omletów, grzanek, jajek, ziemniaczków, grzybów, puddingów. Na zjedzenie całego posiłku jest godzina czasu.

8. Wielki stek w The Big Texan Steak Ranch

Amerykanie kochają steki. Nic więc dziwnego, że w Amarillo restauracja oferuje wyzwanie na zjedzenie ogromnego steku wraz z przystawkami. Przed mięsem dostajemy sałaty, ziemniaczki, bułkę. Jeżeli poradzimy sobie z całym daniem w przeciągu godziny od pierwszego gryza, dostajemy zwrot pieniędzy, czyli 72 dolary.

9. Wyzwanie kanapki z peklowaną wołowiną w Corned Beef House

Kanapki kojarzą się nam raczej z stosunkowo małymi przekąskami. Jednak w Toronto w restauracji możemy zamówić kanapkę z peklowaną wołowiną, której waga wynosi ok. 1,1 kg. Również w tym przypadku posiłek jest za darmo, jeżeli uda nam się zjeść całość w ciągu godziny od rozpoczęcia posiłku.

10. Znacznych rozmiarów porcja lodów w It's All So Yummy Cafe

A cona  deser? Może lody? A konkretnie 16 gałek lodów, ciasteczka, 3 banany i rozmaite dodatki. Takie wyzwanie oferuje It's All So Yummy Cafe w Knoxville. Mamy godzinę na zjedzenie tak ogromnej porcji lodów, tak by nie musieć za nią zapłacić. W przeciwnym wypadku ponosimy koszt 50 dolarów. Oprócz darmowego deseru nagrodą jest także zdjęcie na ścianie sław.

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!

Tekst: Anna Suchecka

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń