Do góry

Bake off

Wielkanocny odcinek "Bake Off - Ale Ciacho!"

W Niedzielę Wielkanocną uczestnicy słodkich zmagań w programie "Bake Off - Ale Ciacho!" zaprezentują widzom, jakie wypieki goszczą na świątecznych stołach w ich domach.

Fot. materiały partnera

W czwartym odcinku  „Bake Off - Ale Ciacho!" studio spowił zapach, któremu nie można było się oprzeć! Był to aromat pachnącego, maślanego ciasta drożdżowego, unoszący się nad śląskimi kołaczami według przepisu Michała Brysia.

Ten pozornie prosty wypiek, sprawił wielu uczestnikom mnóstwo problemów. Idealne wypieczenie ciasta, przygotowanie smacznej kruszonki oraz serowego nadzienia było nie lada wyzwaniem. Niestety, na jurorskim stole pojawiło się wiele przypalonych ciast, co nieco rozzłościło Krzysztofa Ilnickiego i Michała Brysia.

Zobacz także: Przepis Michała Brysia na śląski kołacz

Zawodnicy, którzy nie popisali się w konkurencji technicznej, mieli szansę na rehabilitację w rundzie drugiej. Tym razem sędziowie rzucili im naprawdę ciekawe wyzwanie. Cukierników amatorów poproszono o przygotowanie tortów, które... będą świecić w ciemności! Forma i smak były dowolne, dzięki czemu uczestnicy programu mogli puścić wodze fantazji i w pełni popisać się swoimi umiejętnościami. Fluorescencyjne kremy do ciast przygotowywano z dodatkiem toniku lub witaminy D3 - to właśnie za ich sprawą, wypieki jarzyły się w świetle ultrafioletowym.

Zdaniem jurorów najlepszy tort należał do Oli Serwy, która zdobyła tytuł Gwiazdy Odcinka. Niestety, z programem musiała pożegnać się Wiktoria, której wypieki uznano za najsłabsze.

Zobacz także: Przepis Oli na tort świecący w ciemnościach

Wielkanoc w "Bake Off - Ale Ciacho!"

Piąty odcinek „Bake Off - Ale Ciacho!" przyniesie garść wielkanocnych inspiracji. Pierwszym wyzwaniem dla uczestników będzie pascha w nowej, mistrzowskiej odsłonie Krzysztofa Ilnickiego. W konkurencji autorskiej uczestnicy będą mogli popisać się przepisami na wielkanocne wypieki prosto z domu. Gościem specjalnym tego odcinka będzie Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która w pewnym momencie zszokuje prowadzące, zmieniając zasady programu. Na jej prośbę zawodnicy otrzymają w konkurencji autorskiej tyle czasu, ile tylko będzie im potrzebne na dokończenie wypieku. Czy uczestnicy odpowiednio wykorzystają tę szansę? Kto wypadnie najlepiej, a kto będzie musiał pożegnać się z programem? O tym przekonacie się w niedzielę o 15.20 na antenie TVP2.

Krzysztof Ilnicki radzi, jak przygotować sernik

 

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń