Do góry

Newsy

Co się stanie, jeśli będziesz pić za mało wody?

Teoretycznie każdy z nas wie, że woda jest nam niezbędna do życia, jednak praktyka pokazuje, że mimo to pijemy jej zbyt mało. Czy wiecie czym tak naprawdę grozi nam odwodnienie?

Fot. 123RF/Picsel

Pierwsze objawy odwodnienia bywają przez nas bardzo często ignorowane, tymczasem jest to bardzo niebezpieczny stan, który może zagrażać naszemu zdrowiu. Badania wskazują, że nawet jednoprocentowy spadek ilości wody w organizmie jest odczuwalny, alarmujące objawy pojawiają się, gdy wskaźnik ten przekroczy 3% masy ciała z kolei dziesięcioprocentowy ubytek wody może bezpośrednio zagrażać naszemu życiu. Tymczasem naukowcy alarmują, że ponad 90% Polaków pije za mało wody, a co dziesiąty Polak nie pije wody w ogóle! W jaki sposób wpływa to na nasze ciało?

1. Metabolizm zwolni

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego wiele diet, kładzie tak duży nacisk na to, abyśmy wypijali w ciągu dnia odpowiednią ilość wody? Wbrew obiegowej opinii, nie dzieje się tak po to, aby zminimalizować odczuwanie głodu, napełniając żołądek płynami. Naukowcom udało się potwierdzić, że osoby dbające o odpowiednie nawodnienie organizmu mają szybszy metabolizm, przez co zdecydowanie łatwiej jest im zrzucić zbędne kilogramy. I to bez forsownych ćwiczeń!


Zobacz też: Jaka woda jest dla nas najzdrowsza? Kliknij!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń