Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, współzałożycielka fundacji Garnizon sztuki, to właśnie Grażyna Wolszczak. Telewidzowie z pewnością kojarzą ją z ról w popularnych serialach, takich jak „Pierwsza miłość” i „Na wspólnej”. Dla wielbicieli historii miłosnych Grażyna Wolszczak pozostanie jednak szaloną Judytą z komedii romantycznej „Ja wam pokażę!”. Natomiast fani fantastyki już zawsze będą kojarzyć ją z roli Yennefer z Vengerbergu, pierwszej serialowej adaptacji „Wiedźmina”. W tym roku aktorka obchodziła swoje 64 urodziny, mimo upływającego czasu nadal prezentuje się doskonale. Jakim zasadom zawdzięcza swoją szczupłą sylwetkę?
Sprawdź także: Catherine Zeta-Jones ma 53 lata i wygląda świetnie. W czym tkwi sekret jej figury?
Jak Grażyna Wdba o figurę?
Chociaż Grażyna Wolszak od zawsze cieszyła się zgrabną figurą, ostatnio dostrzec można było zmianę w jej wyglądzie. Aktorka zrzuciła osiem kilogramów, wszystko za sprawą jednej niewielkiej zmiany żywieniowej. Jak sama wspomina, po przeprowadzeniu badań na nietolerancje pokarmowe okazało się, że powinna wyeliminować z diety gluten. Odstawienie grupy produktów zawierających ziarna zbóż, spowodowało, że kilogramy szybko poszły w dół.
Dieta bezglutenowa – co warto o niej wiedzieć?
Przede wszystkim przejście na dietę bezglutenową powinno być poprzedzone odpowiednimi badaniami. Taki sposób żywienie zalecany jest bowiem przede wszystkim osobom chorującym na celiakię – nietolerancję glutenu. Nie ma konieczności usuwania z jadłospisu, tak sporej grupy produktów, jaką są zboża, jeśli twój organizm bez problemu je toleruje.
Dieta bezglutenowa wyklucza wszelkie produkty zawierające ziarna zbóż (pszenicę, jęczmień, żyto czy owies), tyczy się to: pieczywa, ciast i wypieków, mąki, makaronów, płatków i musli. Do objawów nietolerancji glutenu zaliczyć można natomiast: wzdęcia, ból brzucha, zaparcia, wymioty, wysypki, pokrzywki, a nawet zapalenie stawów, bóle mięśni czy kości.
Osoby będące na diecie bezglutenowej zastępują produkty zbożowe, tymi na bazie kukurydzy, ryżu, gryki, prosa, pestek, nasion czy roślin strączkowych. Poza tym w jadłospisie niezawierającym glutenu mogą znaleźć się mięso, nabiał, owoce, warzywa czy tłuszcze.
Zobacz także:
Dosłownie "wypali" przeziębienie. Naturalny sposób walki z wirusami »
Co dzieje się z mózgiem, kiedy pijesz? Wpływ alkoholu na organizm »
Największe błędy przy pieczeniu sernika. Ciasto pęka i kruszy się przy krojeniu »