Ewa_Gotuje

Co zrobić z wkładami filtrującymi wodę?

Co zrobić z wkładami filtrującymi wodę?

Fot. materiały prasowe

Firma BRITA Polska właśnie startuje z nowym projektem zbierania filtrów pochodzących z gospodarstwa domowego. Niepotrzebne wkłady możesz wyrzucić do specjalnych pojemników rozstawionych w wybranych sklepach w kilku miastach. Dzięki temu pozbędziesz się nietypowego odpadu w sposób wygodny i bezpieczny dla środowiska.

Gdzie wyrzucić filtr?

Jeśli zamiast wody butelkowanej, pijesz przefiltrowaną kranówkę, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że raz na miesiąc musisz wymienić filtr w dzbanku. Zastanawiasz się, gdzie go wyrzucić? Firma BRITA oferuje specjalne pojemniki, do których można wyrzucać zużyte filtry.

- Od ponad dziesięciu lat w celach recyklingowych zbieramy wkłady wykorzystywane w gastronomii. Teraz wychodzimy z pomysłem zbierania zużytych filtrów z gospodarstw domowych. Wielu z nas w swoich domach korzysta z dzbanków filtrujących wodę kranową i nie wie, co zrobić ze zużytym wkładami. Zamiast wyrzucać je do odpadów komunalnych prosimy o umieszczanie ich w naszych koszach. Trafią one do specjalnego zakładu recyklingowego w Niemczech. Segregacja i recykling to bardzo ważny krok w budowaniu dobrych nawyków ekologicznych. - wyjaśnia Tomasz Zawora, Dyrektor Generalny BRITA Polska.

Lokalizację koszy można sprawdzić na stronie BRITA: https://www.brita.pl/ciekawostki/w-trosce-o-nature/lokalna-zbiorka. Producent obiecuje, że pojemników do filtrów będzie przybywać, a firma jeszcze bardziej będzie zachęcała do świadomości dbania o środowisko.

Firma odpowiedzialna społecznie

BRITA, to firma, która od początku swojego istnienia konsekwentnie stara się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, w każdym obszarze swojej działalności. Dla producenta filtrów szczególnie ważne jest staranne korzystanie z zasobów naturalnych i unikanie odpadów, dlatego w 1992 roku stworzyła program recyklingu wkładów filtrujących.

Obecnie w zakładzie recyklingowym w Taunusstein powtórnemu przetwarzaniu poddawane są zarówno filtry z branży gastronomicznej jak i z gospodarstw domowych, a większość pojedynczych komponentów zostaje użyta powtórnie - wewnętrznie albo zewnętrznie. Plastik z obudowy filtrów, w formie granulatu, przekazywany jest do innych firm produkujących wyroby plastikowe, a węgiel aktywny oddawany jest dostawcom, którzy go oczyszczają i wykorzystują do filtracji np. w oczyszczalniach ścieków. Z kolei wymiennik jonowy jest regenerowany i ponownie wykorzystywany do produkcji filtrów.

Zbieranie zużytych wkładów odbywa się w wielu krajach europejskich takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Belgia i Holandia.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Desery Najlepszy krem śmietankowo - serowy

Krem śmietankowo - serowy to krem bardzo smaczny, prosty w przygotowaniu myśl...

Odsłon: 4164

30 min
51
Dania główne Zrazy z karkówki

Zrazy z karkówki to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Zrazy tr...

Odsłon: 1872

30 min
8
>60 min
76
15 min
3

Polecane artykuły

Informacje Jak czyścić rydze? Przygotuj najlepsze potrawy z rydzami

Rydz to jeden z najpopularniejszych grzybów, znany nie tylko ze swojego atrakcyjnego smaku, ale również prozdrowotnych właściwości. Ponadto wyróżni...

1
Ewa gotuje Lokalne produkty w kuchni Ewy Wachowicz. Zawojski pstrąg i oscypek w roli głównej

Ewa Wachowicz w swoim programie z chęcią korzysta z sezonowych warzyw i owoców oraz produktów od lokalnych dostawców. W 520. odcinku swojego progra...

4
Informacje Sztuka pieczenia domowego chleba. Z tymi wskazówkami zawsze się uda

Wymaga cierpliwości i precyzji, ale z odpowiednimi wskazówkami każdy może go zrobić w swojej kuchni. Trudno wyobrazić sobie bez niego śniadanie i k...

5
Informacje Jeden z najzdrowszych dodatków do kanapek. Prawie nie ma kalorii, pomaga schudnąć

Roszponka warzywna jest bardzo często mylona ze swoją dalszą kuzynką - sałatą. Jednak okazuje się, że ma z nią niewiele wspólnego. Charakteryzuje j...

6