Paszteciki w cieście francuskim
Francja pojawia się w nazwie pierwszego dania: to paszteciki w cieście francuskim. Choć w tym przypadku chodzi o ciasto, jak widać pasztet świetnie komponuje się ze wszystkim, co francuskie. Na rozgrzewkę proponujemy zatem coś prostego i szybkiego w przygotowaniu – niespełna godzina w zupełności wystarczy, by zasmakować tej smakowitej przekąski.
Składniki:
- Opakowanie pasztetu pieczonego Sokołów Naturrino,
- Gotowe ciasto francuskie
- Oliwa z oliwek
- Jogurt grecki
- Przyprawy (np. oregano i czosnek)
Rozwijamy rulon z gotowego ciasta francuskiego, wycinamy średniej wielkości kwadraty, a na środek każdego z nich nakładamy pasztet. Następnie składamy w taki sposób, by powstały trójkąty. Należy to zrobić dokładnie, czyli tak, aby nie otworzyły się one podczas pieczenia. Kolejny etap polega na posmarowaniu ich oliwą z oliwek i włożeniu do nagrzanego do ok. 200 stopni Celsjusza piekarnika. Pieczemy przez ok. 10-12 minut do momentu, aż nabiorą złotawej barwy. I... gotowe! Przygotowane w ten sposób paszteciki można podawać z jogurtem z dodatkiem oregano i czosnku.
Pierogi z pasztetem
Bogactwo smaków pasztetów jest duże i bardzo zróżnicowane. Każdy rodzaj oferuje nam nieco inne doznania smakowe: drobiowy, wieprzowy, z dziczyzny czy królika. Podobnie jest z pierogami – również to danie można przyrządzić na setki sposobów, a tym samym łatwiej trafić w gust możliwie największej grupy ludzi. To zapewne jedna z przyczyn tak ogromnej popularności pierogów na świecie. A gdyby tak… połączyć zalety pasztetu z pierogami i przygotować właśnie pierogi z pasztetem?
Składniki:
- 250-300 g mąki pszennej
- 100 ml mleka
- Jajko
- Łyżka oleju
- Opakowanie pasztetu pieczonego Sokołów Naturrino
- Trzy łyżki śmietany
- Szczypta soli i pieprzu
Pasztet rozgniatamy widelcem, mieszamy ze śmietaną i doprawiamy solą oraz pieprzem. Następnie podgrzewamy mleko i mieszamy z mąką oraz jajkiem. Dodajemy szczyptę soli i całość ugniatamy aż do momentu, gdy otrzymamy elastyczne ciasto. Owijamy folią i odstawiamy na ok. pół godziny. W dalszej kolejności wałkujemy ciasto na placek o grubości ok. 3 mm, z pomocą szklanki lub formy wycinamy koła, na każdym w nich układamy łyżkę farszu z pasztetu i zlepiamy. Tak przygotowane pierogi wrzucamy do wrzącej, lekko posolonej wody i gotujemy aż wypłyną. Smacznego!
Domowe pyzy z pasztetem
To danie, do którego nadaje się pasztet drobiowy, wieprzowy, z grzybami, z dziczyzny lub królika – w tym zakresie warto kierować się własnym podniebieniem. Na kompromisy iść nie warto w innej kwestii: zawartości konserwantów, glutaminianu sodu i fosforanów. A nie zawiera ich pasztet pieczony Naturrino, który ponadto jest wyrobem o wysokiej mięsności. Czego jeszcze potrzebujemy poza dobrej jakości pasztetem?
Składniki:
- 1-1,5 kg ziemniaków
- 200 g mąki pszennej
- 100 g mąki ziemniaczanej
- Dwa jajka
- Pół kostki masła
- Szczypta soli
Przygotowania zaczynamy od obrania i ugotowania ziemniaków. Kiedy ostygną, przeciskamy je przez praskę, dodajemy mąkę ziemniaczaną i pszenną oraz jajka. Kolejnym etapem jest wyrobienie ciasta, z którego następnie wycinamy krążki, a w środek wkładamy pasztet i zawijamy. Później gotujemy w osolonej wodzie aż do wypłynięcia i podajemy polane masłem.
Ptysie z pasztetem i owocami
Ptysie z pasztetem i owocami to świetna opcja dla osób, które w Wielkanoc pragną zaskoczyć najbliższych. Połączenie słodkawych owoców z wyrazistym smakiem pasztetu tworzy interesującą mieszankę smaków – z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom.
Składniki
- 90 g masła
- 140 g mąki pszennej
- Trzy jajka
- Szczypta soli i pieprzu
- Opakowanie pasztetu pieczonego Naturrino Sokołów
- Trzy łyżki serka śmietankowego puszystego
- Sześć łyżek ugotowanych tartych buraków
- Kiwi
- Sześć plasterków owoców pigwowca z syropu
- Dwie łyżki prażonych płatków migdałowych
- Listki rozmarynu do dekoracji
Do zagotowanej wody dodajemy mąkę i utrzymujemy na ogniu przez ok. 3 minuty. Cały czas mieszkamy. Kiedy ciasto stanie się już szkliste, odstawiamy do momentu wystygnięcia. W dalszej kolejności dodajemy jajka – jedno po drugim, a w przerwach miksujemy ciasto, aby doszło do połączenia się składników.
Tak przygotowane ciasto przekładamy do worka cukierniczego, a na wyłożonej papierem do pieczenia blasze wycinamy gniazda o średnicy około 7-8 cm (nie zapominajmy o odstępach!). Gniazdka pieczemy w piekarniku nagrzanym do ok. 190 stopni Celsjusza przez ok. 25 min.
Czas na pasztet! Rozgniatamy go widelcem wraz z serkiem i doprawiamy solą oraz pieprzem. Kiwi obieramy i kroimy na plasterki, a owoce pigwowca osuszamy. Połowę powierzchni przestudzonych gniazdek pokrywamy pastą z pasztetu, a drugą połowę – burakami. Na koniec posypujemy płatkami migdałowymi, dodajemy kiwi oraz pigwowca i dekorujemy rozmarynem.