Dania jednogarnkowe

Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie układu pokarmowego. Prawidłowy stan przewodu trawiennego pozwala chronić organizm przed rozwojem wielu chorób. Wiedzę na ten temat zgłębił ukraiński uczony Borys Bołotow. Aby zadbać o swoje zdrowie, zaleca picie napoju z glistnikiem jaskółcze ziele. Podpowiemy ci, na co pomaga oraz jak zrobić prozdrowotny kwas Bołotowa.

Kwas Bołotowa – na co pomaga? | Fot.123RF/Picsel

Spis treści:

Kwas bołotowa to prozdrowotny napój, który wspiera ochronę organizmu przed wieloma chorobami. Warto przybliżyć sylwetkę samego autora mikstury. Kim jest Borys Bołotow? To pochodzący z Ukrainy biolog, chemik i fizyk, który swoją karierę naukową poświęcił badaniom nad komórkami macierzystymi, jest także autorem teorii odmładzania na poziomie komórkowym, stworzył również metodę leczenia chorób degeneracyjnych. Naukowiec uważał, że organizm, który został dotknięty nawet najcięższą chorobą, może wyleczyć się sam. W praktyce oznacza to odbudowywanie płynnych środowisk organizmu za pomocą naturalnych metod. Niezbędne do tego jest usunięcie nagromadzonych złogów i toksyn, odbudowanie flory bakteryjnej oraz pozbycie się uszkodzonych i starych komórek, robiąc miejsce dla nowych, zdrowych i nieuszkodzonych. 

Co ciekawe Bołotow, jest także wynalazcą oraz autorem wielu książek, w tym wydanej na rynku polskim pt. Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie ”. Dziś przyjrzymy się bliżej kwasowi Bołotowa, czyli miksturze, która korzystnie wpływa na układ pokarmowy, a co za tym idzie może pomóc w leczeniu wielu chorób. Sprawdź, na co pomaga kwas Bołotowa i jakie są przeciwskazania do jego picia. 

Sprawdź także: Lekarz zaleca pić zamiast kawy. Potężna dawka zdrowej energii gwarantowana

Na co pomaga kwas Bołotowa?

Według Borysa Bołotowa winowajcą rozwoju wielu chorób jest nieprawidłowa ilość i skład soku żołądkowego. Aby zadbać o zdrowie, można jednak zastosować pewne naturalne metody, które pozytywnie wpłyną na organizm. W tym celu naukowiec stworzył kwas Bołotowa, czyli fermentowany napój, w którego skład wchodzi serwatka z mleka koziego oraz glistnik jaskółcze ziele. W miksturze znajdują się bakterie kwasu mlekowego oraz enzymy, które wspierają procesy naprawcze i regeneracyjne na poziomie komórkowym. 

Podstawowym zadaniem kwasu Bołotowa jest regeneracja komórek oraz odnowa organizmu. Wspiera mikroflorę jelitową, świetnie wpływa również na układ immunologiczny, dlatego sprawdzi się w przypadku przeziębienia lub grypy. Pomaga poradzić sobie z uporczywym kaszlem, katarem, a nawet zapaleniem oskrzeli czy zatok. Oczyszcza także drogi moczowe, układ pokarmowy i oddechowy. Napój polecany jest również do stosowania przy dolegliwościach ginekologicznych. Ma działanie odmładzające oraz poprawiające samopoczucie. 

W napoju znajduje się serwatka z mleka koziego, która dostarcza niezbędnych organizmowi białek, które pełnią funkcje budulcowe w organizmie. Obecny w nim kwas mlekowy pozytywnie wpływa na pracę jelit, a także ma właściwości antyoksydacyjne, wspiera walkę ze szkodliwym działaniem wolnych rodników, ma właściwości antynowotworowe i przeciwstarzeniowe. 

Kwas Bołotowa zawiera również roślinę zwaną glistnikiem jaskółcze ziele, który wykazuje właściwości antybakteryjne, antywirusowe i grzybobójcze. Ma szerokie zastosowanie w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Kojąco działa także na układ nerwowy, pomaga się uspokoić, a także ułatwia zasypianie. Co ciekawe, sok z jaskółczego ziela można stosować również zewnętrznie na skórę, w celu leczenia kurzajek i brodawek. 

Kwas Bołotowa z glistnikiem jaskółcze ziele – przepis

Przygotowanie zakwasu Bołotowa nie jest trudne, możesz użyć zarówno świeżego, jak i suszonego glistnika. Jest to roślina o żółtych kwiatach, która potrafi osiągnąć wysokość 90 cm, rośnie zarówno w lasach, na łąkach, jak i przydomowych ogrodach. Jaskółcze ziele należy zbierać od maja do czerwca. Do wykonania mikstury, będziesz potrzebować następujących składników: trzech litrów koziej serwatki, szklanki glistnika, łyżki kwaśnej śmietany z żywymi kulturami bakterii oraz szklanki cukru.

Zacznij od przygotowania dużego, wyparzonego słoika, powinien mieć minimum trzy litry. Wlej do niego serwatkę, dodaj cukier i śmietanę. Wszystko dokładnie wymieszaj, aby składniki się ze sobą połączyły. Następnie umyte i posiekane listki i kwiaty glistnika zawiń w gazę i zawiąż. Łodygi należy usunąć i wyrzucić. Zawinięte w pakunek zioła obciąż i włóż na dno naczynia. Według oryginalnego przepisu Bołotowa najlepiej użyć czarnego krzemienia. Możesz również posłużyć się szklanym lub ceramicznym naczyniem. Na słoik należy nałożyć kilka warstw gazy, całość zabezpieczając gumką recepturką. Tak przygotowana mikstura, powinna odczekać od dwóch do trzech tygodni. W międzyczasie kilka razy podnieść gazę i zbierz powstały kożuch. Napój będzie gotowy, kiedy zobaczysz na nim charakterystyczną pianę. Kwas Bołotowa powinien być lekko gazowany, mieć żółtawy odcień i zapach, który określa się jako lekko owocowy. W smaku mikstura powinna być orzeźwiająca, owocowa z lekką nutą goryczki. 

Jak stosować kwas Bołotowa?

Najlepiej kurację kwasem Bołotowa stosować przez około dwa tygodnie. Napój pij trzy razy dzienne na godzinę przed posiłkiem, jednorazowa dawka powinna wynosić 100 ml. Po tym czasie można kontynuować picie kwasu przez 30 dni, zmniejszając dawkę do jednego razu dziennie (również 100 ml). Można również zacząć od mniejszej ilości kwasu (jedna, dwie łyżki), obserwować tolerancję organizmu na miksturę i stopniowo dochodzić do dawki 100 ml. 

Kwas Bołotowa – przeciwwskazania

Chociaż napój jest bardzo zdrowy, nie wszyscy powinni go stosować. W szczególności odradza się go osobom, które cierpią na białaczkę oraz cukrzycę. Nie powinni stosować go również chorzy borykający się z wrzodami żołądka, oraz jaskrą. Kwas Bołotowa nie powinien być pity także przez kobiety w ciąży. 

Zobacz także:

Pij na skołatane nerwy. Reguluje ciśnienie krwi i odtruwa organizm »

Kilka kropel dziennie pomoże odtruć organizm i zbić cholesterol. Stosuj też na skórę »

Przygotuj pizzę z niecodziennego składnika. Nie tuczy i smakuje wybornie »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Przepis dnia

Ciasta Sernik Paradiso

Sernik Paradiso to prawdziwa egzotyczna rozkosz, która zachwyca fuzją kremowe...

Odsłon: 8952

60 min
21
Przekąski Ryba w sosie pomidorowym.

Usmażone kostki z miruny zrobione w sosie warzywnym z pomidorami.

Odsłon: 222

30 min
4
Sałatki Sałatka ateńska

Sałatka ateńska to pyszna wariacja na temat klasycznej sałatki greckiej. W ty...

Odsłon: 3511

15 min
5
Ciasta Placek węgierski

Placek węgierski zapewne kojarzy ci się z daniem przygotowanym z tartych ziem...

Odsłon: 2218

60 min
3
Śniadania Placuszki kokosowe

O poranku słodkie, bardzo kokosowe placuszki

Odsłon: 61

15 min
2

Polecane artykuły

Informacje Dania z makaronem dla cukrzyków. Smaczne, zdrowe i z niskim indeksem glikemicznym

Makaron może być smacznym i zdrowym posiłkiem także dla osób z cukrzycą. Pod warunkiem, że postawimy na jego odpowiedni rodzaj i sposób przygotowan...

2
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Wege kapuśniak, golonki z indyka w marynacie BBQ, sernik jogurtowy na zimno

W 526. odcinku programu "Ewa Gotuje" prowadząca udowodni widzom, że klasyczne potrawy da się przyrządzić w wyjątkowy sposób. Popularna w Polsce zup...

1
Informacje Poczuj smaki jesieni w kubku ciepłej kawy

Jesień to czas, gdy natura zwalnia: temperatury spadają, dni stają się szare i coraz krótsze, a wieczory dłuższe. Nie sprzyja to aktywności fizyczn...

1
Informacje Świeżej raczej nie skosztujemy, ale suszona jest równie zdrowa. Moringa - z czym to jeść?

Moringa, zwana „drzewem życia,” to roślina o wyjątkowych właściwościach odżywczych, ceniona za bogactwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Cho...

8