Problem nieświeżego oddechu dotyczy wielu osób. Przyczyną może być po prostu zjedzenie potraw ze zbyt dużą ilością cebuli, czosnku lub innej równie aromatycznej przyprawy. Czasami zdarza się, że mamy do czynienia z przewlekłą chorobą, której przyczyny mają podłoże bakteryjne lub grzybiczne. Jednak zanim popędzicie do apteki, by zakupić specjalistyczne preparaty, wypróbujcie kilka naturalnych trików, które powinny rozwiązać problem nieświeżego oddechu.
1. Lucerna
Sposobem, który stosowały już nasze babcie, jest picie soku z lucerny. Najczęściej zaleca się spożywanie w ciągu dnia około dwóch dużych łyżek takiego preparatu. Sok z lucerny możecie przygotować samodzielnie lub nabyć go w sklepach ze zdrową żywnością. Ta niedoceniana roślina nie tylko sprawi, że pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu z ust, ale również pomoże wam uporać się z problemami trawiennymi oraz ułatwi wchłanianie witamin i pierwiastków odżywczych.
Żucie listków pietruszki to bardzo stary sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust. Wystarczy nawet nieduża gałązka natki, aby móc zapomnieć o tym, że przed chwilą jedliście danie o bardzo intensywnym aromacie. Co więcej, zjadanie natki pietruszki z pewnością wyjdzie wam na zdrowie, gdyż znajdziecie w niej m.in. wapń, magnez, potas oraz sporą ilość witaminy C.
Ta przyprawa sprawdzi się nie tylko podczas przygotowywania pierniczków, ale będzie również doskonałym sprzymierzeńcem w walce z nieświeżym oddechem. Zalewając łyżkę goździków wrzątkiem, możemy przygotować bardzo skuteczny płyn do płukania ust. Natychmiastowy efekt osiągniemy, żując przez niedługi czas kilka goździków.
Gdy chcemy uporać się z nieświeżym oddechem, mięta jest chyba najczęściej stosowanym środkiem. W końcu dosyć powszechnie wykorzystuje się ją do produkcji gum do żucia, past do zębów oraz płynów do płukania ust. Możecie również spróbować żucia świeżych listków mięty. Zawarte w nich olejki eteryczne doskonałe dezynfekują jamę ustną i pozwalają zwalczyć bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech. Dobrze sprawdzi się także popijanie w ciągu dnia miętowej herbaty.
Jagody jałowca działają podobnie jak goździki. W ich przypadku również poleca się płukanie ust domowym naparem sporządzonym z tej przyprawy. Wiele osób stosuje również nietypową kurację, polegającą na żuciu owoców jałowca przez kilka dni z rzędu.
Jeżówki to bardzo popularne kwiaty z rodziny astrowatych. Okazuje się, że nie tylko przyozdobią nasze mieszkanie, ale również pomogą nam zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust. Wystarczy, że ze sproszkowanego korzenia tej rośliny przygotujemy dosyć intensywny napar, który następnie będziemy wykorzystywać 2-3 razy dziennie do płukania ust. Dzięki substancjom zawartym w korzeniach jeżówki, nie tylko pozbędziemy się brzydkiego zapachu z ust, ale również wzmocnimy nasz organizm.