Spis treści:
Olaf Lubaszenko, syn Edwarda Linde-Lubaszenki, to popularny polski reżyser filmowy (twórca takich dzieł jak „Chłopaki nie płaczą", „Poranek kojota") i aktor telewizyjny, znany szerszej publiczności m.in. z ról w produkcjach: „Psy", „Kiler", „E=mc²" czy ostatnio „Miłość jest wszystkim" i „W lesie dziś nie zaśnie nikt". Co więcej, Lubaszenko przez lata udzielał się także w teatrze i dubbingował bajki oraz filmy. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród, w tym Złotej Kaczki i Orła.
Choć na uznanie zasługuje przede wszystkim jego artystyczny talent, warto też zwrócić uwagę na spektakularną metamorfozę, jaką 54-letni dziś aktor przeszedł kilka lat temu. W wyniku niepokojącej diagnozy medycznej postanowił zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się nadwagi. Sprawdź, jak schudł ponad 80 kilogramów.
Sprawdź także: Sekret nieskazitelnej cery Ewy Wachowicz. Pije odmładzający napój
Metamorfoza Olafa Lubaszenko
Praca aktora bywa stresująca, a przede wszystkim jest bardzo nieregularna i wymagająca. Przekonał się o tym Olaf Lubaszenko, który kilka lat temu mierzył się z licznymi problemami zdrowotnymi. Przede wszystkim zachorował na nadciśnienie, a przez lata doprowadził też ciało do nadwagi. To połączyło się z depresją, również z powodu wyglądu. Niestety, podczas jednej z kontrolnych wizyt u lekarza, aktor dowiedział się, że dodatkowo ma jeszcze cukrzycę typu drugiego.
Olaf Lubaszenko ważył wówczas 165 kilogramów. Choć początkowo planował operację zmniejszenia żołądka (jak np. Tomasz Sekielski), to wycofał się z niej z powodu lęków. Nie poddał się i przeszedł na dietę. Jak schudł 80 kilogramów?
W osiągnięciu celu pomogła mu większa aktywność sportowa i wyeliminowanie z jadłospisu tylko jednego składnika - napojów gazowanych i słodzonych. Okazuje się, że miał do nich wyjątkową słabość. Dlaczego ich odstawienie wpłynęło tak pozytywnie na wygląd aktora?
Napoje gazowane i słodzone a tycie
Nie od dziś wiadomo, że regularne picie napojów gazowanych nie jest zbyt rozsądnym pomysłem. Niekorzystnie wpływają m.in. na stan zębów, pracę mózgu czy serca, ale przede wszystkim powodują tycie.
Zarówno napoje gazowane, jak i słodzone, mogą zawierać duże ilości cukru. W puszce (330 ml) popularnego napoju kofeinowego typu cola znajduje się aż siedem jego łyżeczek. Codzienne przyjmowanie takiej dawki słodyczy powoduje szybkie przybieranie na wadze. Co więcej, w konsekwencji podnosi ryzyko problemów z krążeniem, zachorowania na cukrzycę oraz nowotwory jelita grubego.
Zobacz także:
Na tym oleju lepiej nie smażyć. Ma prozdrowotne zastosowanie poza kuchnią »
Jak uratować twardą wątróbkę? Tylko te sposoby działają »
Takiego smalcu nie jedliście. Wymieniamy składniki i jest przepysznie »