Spis treści:
- Jakie właściwości ma woda rodzynkowa?
- Ile wody rodzynkowej pić i jakie efekty przynosi?
- Jak zrobić wodę rodzynkową?
Rodzynki już same w sobie są smaczne i niewątpliwie, w przeciwieństwie do chipsów czy cukierków, należą do zdrowych przekąsek. Nie da się jednak ukryć, że są dość słodkie, więc nie powinniśmy przesadzać z nimi, będąc na diecie niskocukrowej. Woda rodzynkowa zawiera natomiast mniej cukru i od dawna jest ceniona ze względu na swoje cenne zdrowotne właściwości.
Warto ją pić na trądzik, wątrobę, odchudzanie, a przede wszystkim na otrucie organizmu. Jak przygotować wodę z rodzynek? Nie każde owoce będą bowiem tak samo dobre. Aby woda rodzynkowa była zdrowa, a jej picie przyniosło nam jak najwięcej korzyści, rodzynki, których używa się do jej przygotowania, powinny pochodzić z upraw ekologicznych. Co jeszcze trzeba wiedzieć, zanim sięgniemy po wodę rodzynkową?
Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!
Woda rodzynkowa: właściwości zdrowotne
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z cennych zdrowotnych właściwości wody rodzynkowej, a to naturalny sposób na pozbycie się uporczywych dolegliwości i, co za tym idzie, również poprawę samopoczucia. Woda z rodzynek zawiera witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze, które mogą pomóc nam wzmocnić oraz oczyścić nasz organizm z toksyn.
Woda rodzynkowa na wątrobę
Woda rodzynkowa ma właściwości odtruwające i oczyszczające. Zawiera błonnik, co oznacza, że może pomóc nam przy problemach z wątrobą. Woda z rodzynek przeciwdziała zaparciom oraz poprawia trawienie.
Woda rodzynkowa na odchudzanie
Czy woda rodzynkowa wspomaga odchudzanie? Tak, ponieważ za sprawą błonnika, woda z rodzynek przyspiesza przemianę materii, co oznacza, że może pomóc nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Możemy więc wspomóc nią kurację odchudzającą.
Woda rodzynkowa na trądzik
Napój może pomóc również załagodzić problemy z trądzikiem, ponieważ przy problemach z cerą zaleca się spożywanie produktów bogatych w błonnik oraz przeciwutleniacze.
Woda z rodzynkami na tarczycę
Woda zawiera także jod, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
Woda rodzynkowa: ile pić i jakie przynosi efekty
Stosując wodę rodzynkową, nie należy przesadzać z jej ilością. Wystarczy sięgać po nią raz dziennie, tuż po przebudzeniu i pić ją na czczo. Trzeba też pamiętać, że efekty stosowania wody rodzynkowej mogą być różne u każdego z nas. Na pewno jednak warto spróbować wody z rodzynek, jeśli mamy któryś z powyższych problemów.
Jak zrobić wodę rodzynkową?
Potrzebować będziemy paczki rodzynek z ekologicznej uprawy i wody. Rodzynki koniecznie powinny być zakonserwowane bez pomocy dwutlenku siarki. Najlepiej byłoby też, gdyby w składzie znajdowało się jak najmniej oleju i cukru. Rodzynki z uprawy ekologicznej sprawdzą się idealnie. Dzięki nim woda rodzynkowa będzie miała najlepsze właściwości.
Rodzynki należy umyć w ciepłej wodzie i zagotować dwie lub trzy szklanki wody, w zależności od wielkości paczki rodzynek. Gdy woda zacznie wrzeć, wrzucamy rodzynki i gotujemy na małym płomieniu pod przykryciem przez około kwadrans. Po tym czasie trzeba odstawić wodę z rodzynkami na 12 godzin, a następnie odcedzić. Tak przygotowana woda rodzynkowa nadaje się już do picia.
Zobacz także: