Spis treści:
- Kuracja na oczyszczanie jelit
- Jak zrobić napój na oczyszczanie jelit?
- Napój na oczyszczanie jelit - składniki
- Jak działa napój na oczyszczanie jelit?
- Napój na oczyszczanie jelit - przeciwwskazania
Większość osób marzy o płaskim brzuchu, sprawnym trawieniu i dobrym samopoczuciu. Kuracja na oczyszczanie jelit usuwa z organizmu zalegające toksyny i pozwala szybko schudnąć. Nie można z nią jednak przesadzać, bo zbyt duża dawka błonnika pokarmowego może wywołać efekt odwrotny od pożądanego. Przeczytaj, jak działa napój na oczyszczanie jelit i jakie są przeciwwskazania do jego stosowania.
Kuracja na oczyszczanie jelit
Do diet odchudzających trzeba podejść z rozsądkiem. Nie istnieją tzw. „diety cud", które w kilka dni zredukują tkankę tłuszczową do minimum. Możemy jednak natrafić na kuracje na oczyszczanie jelit, które w krótkim czasie skutecznie poprawią ich perystaltykę. Specyfiki używane podczas kuracji pomogą opróżnić „zatkane" jelita, wymiatając z nich wszystkie toksyny i resztki pokarmu. Właśnie z tego powodu brzuch zrobi się bardziej płaski, a procesy trawienne się usprawnią.
Jednym z naturalnych środków stosowanych podczas kuracji na oczyszczanie jelit, który możesz przyrządzić w domu, jest sok jabłkowy z nasionami chia i siemieniem lnianym. Każdy z tych składników korzystnie wpłynie na pracę układu trawiennego, zapewniając uczucie sytości i minimalizując ryzyko chorób układu pokarmowego. Dowiedz się, jak działa napój na oczyszczanie jelit.
Jak zrobić napój na oczyszczanie jelit?
Do przygotowania domowej kuracji, która rozrusza leniwe jelita, wystarczy tylko kilka składników. Postępuj krok po kroku według przepisu, aby przygotować napój na oczyszczanie jelit.
Składniki
- płaska łyżka nasion chia,
- płaska łyżka siemienia lnianego,
- duże jabłko,
- szklanka letniej, przegotowanej wody,
- miód (opcjonalnie).
Jabłko dokładnie umyj i przetnij na pół. Nie obieraj ze skórki, natomiast usuń gniazdo nasienne i pokrój owoc na mniejsze kawałki. Wrzuć do kielicha blendera i zmiksuj ze szklanką wody. Dodaj nasiona chia i siemię lniane. Odstaw na ok. 15 minut, żeby ziarna wchłonęły płyn. Całość dokładnie przemieszaj, aby powstał gęsty napój.
Zobacz: Odchudzający koktajl z grejpfrutem i kardamonem
Napój na oczyszczanie jelit - składniki
Dlaczego napój działa oczyszczająco na jelita? Wszystko za sprawą właściwości składników, z których jest przygotowany:
- jabłko - jest nie tylko niskokaloryczne (ok. 90 kcal w średnim owocu), ale też oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza metabolizm. Zawiera dużo błonnika, który zapewnia uczucie sytości na dłużej. Co więcej, dostarcza organizmowi witamin: C, E, K i tych z grupy B oraz potas i przeciwutleniacze,
- siemię lniane - to również produkt niskokaloryczny, który skutecznie zmniejsza apetyt. Jest bogatym źródłem błonnika, kwasów tłuszczowych i antyoksydantów oraz doskonałym środkiem na problemy trawienne. Poprawia perystaltykę jelit i łagodzi podrażnienia układu pokarmowego. Wspomaga proces oczyszczania jelit i odchudzania,
- nasiona chia - uznane za superfood, także zawierają dużą dawkę błonnika, podkręcającego przemianę materii. Przyspieszają pracę jelit, oczyszczają je z resztek jedzenia i toksyn. Ponadto zapewniają uczucie sytości na dłużej.
Jak działa napój na oczyszczanie jelit?
Domowa kuracja na oczyszczanie jelit nie powinna trwać ani zbyt długo, ani być stosowana w nadmiarze. Pij dwie łyżki specyfiku rano (najlepiej na czczo) przez trzy tygodnie. Możesz także, w pierwszych dniach przyjmować łyżkę mikstury, aby przyzwyczaić układ trawienny do kuracji. Pamiętaj jednak, że napój to wciąż potężna dawka błonnika pokarmowego, więc monitoruj swoje samopoczucie.
Składnik ten, przyjmowany w zbyt dużych porcjach, prowadzi do nieprzyjemnych skutków, czyli podrażnienia jelit. Objawami przedawkowania błonnika mogą być więc bolesne wzdęcia, ból brzucha, a nawet biegunka. Jeśli któryś z nich wystąpi u ciebie, natychmiast zaprzestań kuracji.
Napój na oczyszczanie jelit - przeciwwskazania
Każdy przystępujący do kuracji oczyszczającej jelita powinien być ostrożny, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania napoju. Istnieją jednak pewne grupy, które w ogóle nie powinny sięgać po sok jabłkowy z nasionami chia i siemieniem lnianym.
Przede wszystkim są to kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z alergią na siemię lniane, nasiona chia lub jabłka. Ponadto nie mogą go spożywać wszyscy cierpiący na silne zaparcia, ze stanami zapalnymi jelit i innymi chorobami układu pokarmowego (np. podrażnionym żołądkiem, jelitem drażliwym).
Zobacz także:
Jedna z najzdrowszych polskich ryb. Zbije ciśnienie i cholesterol, powstrzyma anemię »
Co na obiad? Sprawdzone przepisy na szybkie i tanie zapiekanki ziemniaczane »
Prosty przepis na chleb, który zawsze się udaje. Już nigdy więcej zakalca »