Fot. materiały prasowe
Tego dnia było to z pewnością najsmaczniejsze miejsce na mapie Warszawy. Goście zgromadzeni w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, przedstawiciele mediów, blogerzy, miłośnicy kuchni, mieli wyjątkową okazję przyglądać się, jak gotuje wielki mistrz – Marco Pierre White. Zdradzał on kulinarne ciekawostki i swoje sposoby na wzbogacenie smaku potraw. Jako ambasador Bulionetki do duszonych dań pokazywał, w jak różnorodny sposób można jej używać, by pogłębić ich smak. Osobiście częstował gości. Było pysznie! Na scenie mistrzowi wtórował Piotr Murawski, szef kuchni Knorr w Polsce, opowiadając o sposobach przyrządzania dań duszonych. Na pytania z sali odpowiadała również Iwonna Niegowska, ekspert żywienia marki Knorr.
Bitki z karkówki z cebulą
Ilość porcji: 4
Czas przygotowania: 50 minut
Stopień trudności: łatwe
Składniki:
- 600 g karkówki wieprzowej,
- 1 Bulionetka do duszonych mięs Knorr,
- 3 średnie cebule,
- 1 łyżeczka majeranku,
- 3 ziarna ziela angielskiego,
- 1 liść laurowy,
- 4 łyżki mąki.
Przygotowanie:
1. Karkówkę przekrój wzdłuż na pół, a potem podziel na kotlety. Mięso rozbij tłuczkiem i oprósz mąką. Usmaż na złoty kolor.
2. Cebule obierz i pokrój w piórka. Następnie przesmaż je w garnku. Wsyp przyprawy. Gdy cebulka zarumieni się, dodaj mąkę i wszystko przysmaż.
3. Cebule zalej wrzątkiem (600 ml) i dodaj mięso. Wrzuć Bulionetkę do duszonych mięs, która podkreśli smak wszystkich składników potrawy. Duś, aż karkówka będzie miękka. Serwuj z ulubioną kaszą.
Zrazy po polsku
Składniki:
- 400 g zrazówki
- 3 kiszone ogórki pokrojone w plastry
- pół słoiczka musztardy sarepskiej
- 3 cebule pokrojone w plastry i uduszone na maśle
- 10 plastrów boczku wcześniej lekko podsmażonego
- 3 kromki chleba razowego żytniego
- 100 g maki pszennej
- 400 ml czerwonego wina wytrawnego
- 1 Bulionetka do duszonych mięs Knorr
- 3 listki laurowe
- 4 ziela angielskie
- 5 ziarenek pieprzu
- 100 g suszonych śliwek, najlepiej polskich, pokrojonych w cienkie paseczki
- 100 g masła
- 1 łyżka Przyprawy do mięs Knorr
Sposób przygotowania:
1. Zrazówkę pokrój w plastry, ułóż pomiędzy dwoma kawałkami folii. Mięso dokładnie rozklep na cienkie płaty, oprósz przyprawą do mięs, posmaruj musztardą. Na mięso ułóż plaster boczku, plaster ogórka, odrobinę pokruszonego razowego chleba, pokrojone w paseczki suszone śliwki, podsmażoną cebulkę. Wszystko razem oprósz majerankiem i zroluj dokładnie, zawijając najpierw brzegi do środka. Mięso zabezpiecz wykałaczką, aby się nie rozwinęło podczas duszenia.
2. Zrazy oprósz w mące i obsmaż na rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor.
3. Obsmażone mięso zalej czerwonym winem. Wino gotuj, aż prawie zupełnie odparuje.
4. Roladki zalej pół litrem wody lub bulionu, dodaj przyprawy (ziele, liść laurowy i pieprz) oraz Bulionetkę do duszonych mięs. Całość gotuj powoli, aż sos zgęstnieje, a mięso zrobi się miękkie.
Piotr Murawski, szef kuchni Knorr
Marco Pierre White, ambasador Bulionetki do duszonych dań Knorr
Kulinarny geniusz, autorytet, nauczyciel wielu słynnych szefów kuchni, restaurator. Przyszedł na świat w 1961 r. w małej miejscowości niedaleko Leeds w Wielkiej Brytanii. Dziadek i ojciec byli zawodowymi szefami kuchni, mama - utalentowaną kucharką. Swoją pierwszą pracę dostał jeszcze jako nastolatek. Już na samym początku zrozumiał, że łatwo nie będzie. Jego pierwsze zadanie polegało bowiem na wyparzeniu, obraniu i pokrojeniu pięciu skrzynek pomidorów. W wieku 16 lat, mając ze sobą 7 funtów i 36 pensów, kilkanaście książek i torbę ubrań, wyjechał do Londynu. Tam zdobywał doświadczenie, specjalizując się w kuchni francuskiej pod okiem wybitnych szefów kuchni. W wieku 24 lat podjął kolejne wyzwanie - został współwłaścicielem i szefem kuchni restauracji Harveys. Jego pracownikiem i uczniem był między innymi... Gordon Ramsay. Ten Gordon Ramsay. Wśród swoich podwładnych budził respekt - wymagający, perfekcyjny, do bólu szczery. Ale to właśnie te cechy pomagały mu osiągać kolejne sukcesy. Największy przyszedł w 1994 r. - jako pierwszy Brytyjczyk i najmłodszy szef kuchni w historii otrzymał najwyższe wyróżnienie branżowe w postaci trzech gwiazdek Michelin. I jako pierwszy w historii - po trzech latach - te gwiazdki oddał i... poszedł na ryby. Od wieli lat szefuje w doskonałych londyńskich restauracjach i zdradza adeptom sztuki kulinarnej tajniki swojej kuchni. Pisze książki i uczy, co to znaczy robić dobrą kuchnię, przygotowując pełne głębokiego smaku dania. Jest także ambasadorem Bulionetki do duszonych dań Knorr, która pomaga mu podkreślać smak potraw duszonych.
Informacja prasowa