Spis treści:
- Jak zrobić koktajl na płaski brzuch z siemieniem lnianym?
- Jak działają koktajle odchudzające?
- Siemię lniane a odchudzanie
Większość osób marzy o zdrowej sylwetce, w tym o płaskim brzuchu - bez wzdęć i zbędnej oponki. Dowiedz się, jak działają koktajle odchudzające i jak zrobić koktajl na płaski brzuch z siemieniem lnianym, który jest bezpieczny, zdrowy i tylko z czterech produktów.
Sprawdź także: Najlepszy koktajl na wzmocnienie odporności z pyłkiem pszczelim. Oto przepis
Jak zrobić koktajl na płaski brzuch z siemieniem lnianym?
Wystarczą cztery właściwe składniki, żeby zrobić koktajl na płaski brzuch z siemieniem lnianym. Każdy z nich ma właściwości wspierające dietę redukcyjną. Sprawdź, jak przyrządzić pyszny napój, który pomoże organizmowi w spalaniu tłuszczu, ale ma też znacznie więcej pozytywnych korzyści.
Składniki
- opakowanie jogurtu greckiego,
- banan,
- 2 łodygi selera naciowego,
- łyżeczka siemienia lnianego,
- łyżeczka miodu,
- opcjonalnie woda.
Koktajl na płaski z brzuch z siemieniem lnianym przygotowuje się naprawdę prosto. Obierz banana i przełóż do blendera kielichowego. Umieść w nim też jogurt, łodygi selera, miód i łyżeczkę siemienia lnianego. Możesz dolać nieco wody. Miksuj wszystko razem na gładką masę (przez ok. pół minuty).
Jak działają koktajle odchudzające?
Dlaczego koktajl na płaski brzuch z siemieniem lnianym pomoże w utrzymaniu zdrowej sylwetki? Wszystko za sprawą składników odżywczych, które dostarcza organizmowi. Tych jest naprawdę sporo, a - co więcej - głównie mają wpływ na układ pokarmowy i trawienny.
Jak działają koktajle odchudzające? Zawierają duże dawki błonnika (m.in. banan, jogurt, siemię) i bakterii probiotycznych (nabiał), regulujących perystaltykę jelit i oczyszczających je z zalegających resztek. Ma to nie tylko wpływ na przyspieszenie metabolizmu (a więc szybsze spalanie tłuszczu), ale też chroni przed rozwojem nowotworów, w tym jelita grubego. „Wyregulowany”, w ten sposób, brzuch stanie się płaski i bez niekomfortowych wzdęć.
Ponadto koktajle zawierają zazwyczaj większą dawkę białka, które również przyspiesza przemianę materii oraz stanowi budulec dla mięśni i kości (wzmacnia też organizm podczas ćwiczeń). Zarówno błonnik, jak i białko zapewniają uczucie sytości na dłużej - zmniejszy się więc twoja ochota na podjadanie.
Siemię lniane a odchudzanie
Siemię lniane uznawane jest za superfood - uzupełni niedobory witamin i minerałów w organizmie (m.in. witaminy E, witamin z grupy B, potasu, wapnia, fosforu i cynku). Jest też doskonałym źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych, w tym omega-3, które doskonale wpływają na układ sercowo-naczyniowy, pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają chorobom serca, a także działają przeciwmiażdżycowo. Błonnik obecny w siemieniu ma działanie przyspieszające przemianę materii. Dlatego regularne jedzenie siemienia lnianego może pomóc ci szybciej dostrzec efekty odchudzania.
Już po tygodniu stosowania powinieneś odczuć różnicę i pozbyć się wzdęcia brzucha. Jeśli jednak jest na odwrót i czujesz dolegliwości, być może przyjmujesz zbyt dużo błonnika pokarmowego (nie tylko w koktajlu, ale w całej diecie) - pamiętaj, że jego nadmiar może rozregulować pracę jelit.
Źródło: Smaker.pl, odzywianie.wprost.pl
Autorka: Joanna Cebulak-Brzykcy
Zobacz także:
Wyzwanie: Przedświąteczne sprzątanie »
Śledzie po grecku zawsze robią furorę. Ewa Wachowicz zapewnia: wszystkim smakują »
Tycie na twarzy i obrzęk wokół oczu to pierwsze objawy. Choruje ważny narząd »