Do góry

Newsy

Wiedziałeś o leczniczych właściwościach tych produktów?

Odczuwasz pierwsze oznaki przeziębienia? Zamiast do apteki lub lekarza, wybierz się do pobliskiego sklepu spożywczego. Znajdziesz tam składniki, o których nawet nie pomyślałeś, że mogą mieć działanie lecznicze.

Fot. 123RF/Picsel

Gdy źle się poczujemy, nie za każdym razem musimy sięgać po apteczne leki. W wielu przypadkach doskonale sprawdzą się naturalne sposoby, wykorzystywane jeszcze przez nasze babcie. O tym, że czosnek ma właściwości oczyszczające, a mięta doskonale wpływa na nasz układ trawienny, wie chyba każdy. Jednak istnieje jeszcze sporo produktów, które posiadają lecznicze właściwości, mimo iż wielu z nas nie podejrzewałoby ich o to.

1. Sól morska

Nadmiar soli w naszej diecie nie prowadzi do niczego dobrego, jednak będziemy spożywać ją w rozsądnych ilościach, nic złego nam się nie stanie. Co ciekawe, sól nie tylko poprawia smak dań, ale również pomaga nam w walce z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jeśli wymieszacie ją z woda destylowaną, stworzycie domowy preparat, który pomoże wam poradzić sobie z uciążliwym katarem i zatkanymi zatokami. Co więcej, ciepła kąpiel z dodatkiem soli pomoże wam się zrelaksować i rozluźnić po ciężkim dniu. W ten sam sposób złagodzicie również ból stóp.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń