Fot. Materiały prasowe Polsat
Czym najlepiej się rozgrzać, gdy termometr za oknem pokazuje kilka kresek poniżej zera? Pierwsze co przychodzi nam na myśl to zupy - najlepiej aromatyczne i pożywne. Świetnie sprawdzi się również sycące drugie danie np. wszystkim dobrze znany sznycel, podany na podpłomyku z warzywami i sosem. Gwarantujemy, że zachwyci on smakiem najbardziej wybredne podniebienna. Jak przyrządzić te niezwykłe posiłki? Ewa Wachowicz podzieliła się znakomitymi przepisami. Zobaczcie!
Fot. Ewa_Gotuje na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Na pierwsze danie prowadząca zaproponowała zupę fasolową, którą ugotowała na wywarze z żeberek wieprzowych i warzyw, takich jak marchewka, pietruszka, seler i odrobina ziemniaków. Następnie do garnka trafiła moczona przez całą noc fasola „Piękny Jaś". Na sam koniec Ewa przygotowała zasmażkę. Na patelni podsmażyła boczek pokrojony w paski, gdy tłuszcz się wytopił dodała cebulę i mąkę. Aby nie doprowadzić do powstania grud w zasmażce, gospodyni dolała odrobinę zupy. Wszystko razem zamieszała i przelała do garnka. Dzięki temu zupa stała się jeszcze bardziej pożywna.
Fot. Ewa_Gotuje na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Na danie główne Ewa przygotowała podpłomyki ze sznyclami (w Krakowie sznyclami nazywane są mielone). Inspiracją do tej potrawy była Knysza, popularna na dolnym śląsku, zwłaszcza we Wrocławiu. Knysza to drożdżowa bułka wypełniona warzywami i polana sosem majonezowym, czasem można spróbować jej także wersji z mięsem.
3. Domowy syrop z czosnku i miodu
Fot. Ewa_Gotuje na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Kolejnym przepisem, którym podzieliła się prowadząca, był syrop z czosnku. Do jego przygotowania potrzebne są tylko dwa składniki: miód i duża ilość czosnku. Ta mikstura, przyjmowana codziennie na czczo po łyżeczce, może wspomóc układ opornościowy organizmu, pomóc obniżyć cholesterol, a także zwalczyć infekcję górnych dróg oddechowych.
Fot. Ewa_Gotuje na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Na deser gospodyni zaproponowała wyborną tartę z gruszkami i masą migdałową. Kruche ciasto przygotowała na bazie mąki orkiszowej, masła, żółtek i odrobinie zimniej wody. Warto pamiętać, aby ciasta kruchego nie wyrabiać zbyt długo, tylko do momentu połączenia się składników.
Do nadzienia Ewa użyła gruszek, które poddusiła wraz z winem i cynamonem na patelni. Jeśli trafią wam się wyjątkowo dojrzałe i miękkie owoce, możecie pominąć ten krok. Następnie na bazie mąki migdałowej, pszennej i otartej skórki z pomarańczy przygotowała masę. Całość wyłożyła na podpieczony spód tarty, ciasto trafiło do piekarnika na kolejne 20 minut.
Poznaj więcej sprawdzonych przepisów na pyszne dania i desery!