Spis treści:
Wszyscy miłośnicy kawy powinny zainteresować się jej kolejnym rodzajem. Jak działa kawa z miętą? Ma przyjemny, orzeźwiający smak i robi się ją tylko z dwóch składników. Przepis na kofeinowy napój nie jest skomplikowany, więc możesz przyrządzić ją choćby dziś.

Czy można pić kawę na pusty żołądek?
Czy wiesz, że nie wolno pić kawy, jeśli przyjmujesz aspirynę lub leki przeciwbólowe? Czasem można zaszkodzić sobie na własne życzenie, nieumiejętnie i nieświadomie łącząc pewne produkty spożywcze. Czy można jednak pić kawę na pusty żołądek? W internecie krążą już legendy na temat tego, czy kofeinowy napój pity zaraz po przebudzeniu negatywnie wpływa na organizm.
Większość osób może pić kawę na pusty żołądek, ale trzeba pamiętać, że pobudza ona wydzielanie soku żołądkowego. Dlatego nie jest to zalecane osobom z refluksem żołądkowym, nadżerką tego organu lub innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Wcale jednak nie zależy to od pory spożywania naparu, a po prostu od tego, że kofeina może zadziałać drażniąco na wrażliwy organizm. Na tej samej zasadzie nie powinny jej pić osoby z nadciśnieniem czy kobiety w ciąży.
Nie istnieją jednak jednoznaczne badania wskazujące, czy można pić kawę na pusty żołądek, czy powinno być to zabronione.
Jak zrobić kawę z miętą - przepis
Tym bardziej nie zaszkodzi nam z samego rana kawa z miętą. Jak zrobić taki napój? W wersji podstawowej wystarczą tylko dwa składniki, ale możesz też połączyć je z dodatkami. Przepis na kawę z miętą znajdziesz poniżej. Warto, abyś poznał też właściwości tego prozdrowotnego naparu.
Składniki
Składniki podstawowe:
- 3/4 kubka wybranego rodzaju kawy,
- liście świeżej mięty.
Składniki nieobowiązkowe:
- mleko,
- kostki lodu,
- syrop miętowy.
Jak zrobić kawę z miętą? Przygotuj swoją ulubioną kawę mieloną lub rozpuszczalną, ale koniecznie czarną. Pamiętaj, aby zapełnić ok. 3/4 filiżanki lub szklanki. Następnie dodaj kilka listków świeżej mięty. Jeśli przygotowujesz kawę z ekspresu, odwróć kolejność. Do filiżanki lub kubka włóż kilka listków mięty i zalej je kofeinowym napojem.
Parz całość przez kilka minut, a po upływie czasu - wyłów miętę. W tym momencie możesz już pić kawę z miętą albo dodać do niej ulubione produkty. Świetnie smakować będzie mleko i syrop miętowy, które po dodaniu do kawy należy przemieszać. W gorące dni dołóż także kilka kostek lodu, aby przyjemnie się orzeźwić.
Zobacz: Mężczyzna zjadł 4500 kilokalorii w 27 minut. Chwilę później „było bardzo źle”
Jak działa kawa z miętą?
Wiesz już, jak zrobić kawę z miętą. Jak działa i jakie ma właściwości? Z pewnością, pita z samego rana ci nie zaszkodzi, bo wykazuje właściwości łagodzące wszelkie dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Mięta pełna jest wartościowych składników odżywczych, w tym antyoksydantów, witamin (A i C) oraz minerałów.
Kawa miętowa przede wszystkim wspomaga procesy trawienne, likwiduje wzdęcia i zaparcia oraz łagodzi ból brzucha. Działa również moczopędnie, dlatego usuwa toksyny z organizmu. Ma także właściwości przeciwbakteryjne i uspakajające (usprawnia pracę układu nerwowego).
Zobacz także:
Mizerię rób tylko w ten sposób. Nie będzie wodnista, posmakuje każdemu »
Mleko ziemniaczane będzie hitem najbliższych lat? Możesz zrobić je w domu »
Dodaj do wody dwa składniki. Otrzymasz najlepszy napój na kaca »