Najlepsze przepisy na ogórki

Co zrobić, żeby naleśniki nie przywierały do patelni?

Perfekcyjnie usmażone naleśniki powinny być cienkie i elastyczne. Kluczem do sukcesu jest nie tylko odpowiednio przygotowane ciasto, ale również sposób smażenia. Co zrobić, żeby naleśniki nie rozrywały się i nie przywierały do patelni? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Fot. 123RF/Picsel

Często podczas smażenia naleśników masz problem z przewróceniem ich na drugą stronę? Ciasto przypala się lub przywiera do patelni? Jeśli chcesz uniknąć podobnych wpadek, skorzystaj z kilku prostych trików, które raz na zawsze odmienią twój sposób przygotowania tego specjału!

Smażenie naleśników to z pozoru prosta czynność, która może przysporzyć sporo problemów zwłaszcza początkującym kucharzom. Nie warto się jednak zniechęcać. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

  • Dodaj odrobinę oleju do ciasta. Ten zabieg sprawi, że nie będziesz musiał smarować patelni za każdym razem przed wylaniem ciasta.
  • Użyj płaskiej patelni z nieprzywierającą powłoką, która zdecydowanie ułatwi odwrócenie naleśnika na drugą stronę.
  • Smaż naleśniki na dobrze rozgrzanej patelni, na małym ogniu. Jeśli rozlejesz ciasto, zanim patelnia nabierze odpowiedniej temperatury, pierwszy naleśnik najprawdopodobniej wyląduje w koszu. Smażenie naleśników na dużej mocy palnika sprawi, że szybko zacznie się on przypalać.
  • Przewracaj naleśniki na drugą stronę, kiedy ciasto delikatnie się zetnie od góry. Naleśniki należy smażyć przez około 45 sekund z jednej strony. Następnie przewróć je na drugą stronę i smaż przez kolejne 20 sekund. Gotowe naleśniki przełóż na talerz.

Jeśli pomimo zastosowania powyższych zaleceń nadal napotykasz problem z przywieraniem ciasta do patelni, skorzystaj ze starego sposobu naszych babć. Będziesz potrzebował do tego odrobiny soli oraz skórki ze słoniny.

Na rozgrzaną patelnię wsyp szczyptę soli. Podgrzewaj na małej mocy palnika do momentu, kiedy kryształki zaczną podskakiwać. Następnie usuń je z patelni, a powłokę posmaruj skórą ze słoniny. Na tak przygotowaną patelnię rozlej równomiernie ciasto naleśnikowe. Stosując się do tych zasad, jesteś skazany na sukces!

Zobacz także:

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki? >>

Naleśniki na słodko - przepisy, które warto zapamiętać >>

Naleśniki w wersji wytrawnej >>

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Dania główne Krokiery z farszem drobiowym

Pyszne, chrupiące z zewnątrz i delikatne w środku krokiety z pełnym smaku far...

Odsłon: 23

60 min
0
60 min
1
Wędliny Tuszonka z łopatki wieprzowej.

Jest to konserwa zrobiona z pokrojonej w większą kostkę łopatki wieprzowej, n...

Odsłon: 192

>60 min
5

Polecane artykuły

Informacje Najlepsze ciasta z owocami. Te przepisy to absolutne klasyki wśród deserów

Ciasta z owocami są prawdziwym symbolem lata. Gdy trwa sezon na soczyste truskawki, maliny czy śliwki, warto z niego skorzystać i przygotować lekki...

5
Informacje Co zrobić z młodego czosnku? Możesz ukisić, upiec, a młode pędy zblanszować

Wraz z nadejściem wiosny i lata w sklepach i na straganach zaczynają pojawiać się sezonowe warzywa, a wśród nich młody czosnek – znany z intensywne...

9
Informacje Dania z resztek z grilla. Pierożki, frittata i forszmak z grillowanym mięsem

Lato to idealny moment na spotkania ze znajomymi przy ogrodowym grillu. Jeśli po całonocnym biesiadowaniu zostało ci dużo resztek, nie wyrzucaj ich...

3
Informacje Rewelacyjne ciasta z porzeczkami. 7 przepisów na każdą okazję

Porzeczki - w zależności od odmiany - charakteryzują się lekko cierpkim lub kwaśnym smakiem, który idealnie przełamuje słodycz. To właśnie dlatego...

26