Do góry

Newsy

Przepisy na domowe syropy

Drapanie w gardle, ból mięśni, uciążliwy katar i łzawienie oczu – większość z nas doskonale wie, że te objawy nieuchronnie zwiastują przeziębienie. Jak sobie poradzić? Sięgnijcie po sprawdzone metody naszych użytkowników.

Fot. 123RF

Syrop z cebuli czy też nalewka czosnkowa zajmowały bardzo istotne miejsce w apteczkach naszych babć. Jednak czy we współczesnym świecie znajdziemy miejsce dla tak archaicznych medykamentów? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Stare, sprawdzone metody są doskonałym sposobem na pozbycie się pierwszych oznak przeziębienia. Działały wieki temu i są skuteczne także dzisiaj. Wiedzą o tym doskonale nasi użytkownicy, którzy sztukę przygotowywania domowych syropów opracowali do perfekcji. Oto niektóre z ich receptur.

1. Mikstura oczyszczająco-wzmacniająca

Mikstura oczyszczająco- wzmacniająca

Fot. Ewam45 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Aromatyczna mieszanka przypraw jest nie tylko bardzo smaczna, ale również niezwykle zdrowa. Regularne picie mikstury według przepisu Ewy pozwoli nam bardzo szybko wzmocnić odporność oraz oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn.

2. Kuracja imbirowa na przeziębienie

Kuracja imbirowa na przeziębienie

Fot. Patusia5 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Imbir to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z różnego rodzaju przeziębieniami i infekcjami. jego zaskakujące właściwości przydadzą nam się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

3. Syrop z mniszka lekarskiego

Syrop z mniszka lekarskiego

Fot. Beata1978 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wiele osób uznaje mlecze za chwasty, jednak w rzeczywistości jest to niezwykle zdrowa roślina. Jej inna nazwa - mniszek lekarski - właściwie mówi sama za siebie. Jeśli latem pomyślicie o przygotowaniu takiego syropu, zimą żadna choroba nie będzie wam straszna.

4. Syrop z cebuli

Syrop z cebuli

Fot. Beata1978 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Syrop z cebuli to sprawdzony sposób na walkę z przeziębieniem, wypróbowany jeszcze przez nasze babcie. Warto czerpać z ich mądrości, gdyż mikstura ta jest naprawdę skuteczna, a jej przygotowanie nikomu nie powinno przysporzyć żadnych kłopotów.

5. Syrop z czosnku

Syrop z czosnku

Fot. AnkaGotuje na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Czosnek ma bardzo silne działanie oczyszczające i antyzapalne. Aby odczuć jego prozdrowotne działanie najlepiej jest spożywać go na surowo. Jeśli jednak nie jesteście amatorami surowego czosnku, z pewnością łatwiejszy do przełknięcia okaże się taki syrop.

6. Syrop na chore gardło

Syrop na chore gardło

Fot. Beata1978 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Gdy tylko poczujecie drapanie lub pieczenie w gardle, przygotujcie taki syrop. Dzięki niemu złagodzicie ból oraz uniemożliwicie infekcji rozwinięcie się w poważną chorobę. Naprawdę warto mieć go w domowej apteczce.

7. Nalewka czosnkowa

Nalewka czosnkowa

Fot. Irma na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Mamy również zdrowotną propozycję dla wielbicieli nalewek. Co prawda jej dawkowanie jest nieco skomplikowane, jednak korzyści wymienione przez Irmę zdecydowanie zachęcają do wysiłku.

Zobacz też: 15 pomysłów na pyszne pierogi. Kliknij!

15 pomysłów na pyszne pierogi

Tekst: Sylwia Cisowska / Smaker.pl

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń