Spis treści:
- Jak przygotować skórki na herbatę z jabłek?
- Jak zrobić herbatę ze skórek jabłka?
- Czy herbata ze skórek jabłek redukuje stres?
- Czy herbata ze skórek jabłek wzmacnia?
- Czy herbata ze skórek łagodzi ból gardła?
Nie ulega wątpliwości, że jabłka znajdują się w ścisłej czołówce najzdrowszych owoców. W Anglii nawet zwykło się mówić: „Zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny". Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem – owoc ten uchodzi za prawdziwą skarbnicę witamin i minerałów, które wspomagają szereg procesów zachodzących w organizmie.
Niestety wiele osób wyrzuca obierki do kosza, pozbywając się tym samym cennych substancji odżywczych. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że można je wykorzystać na kilka różnych sposobów. Jedną z opcji jest herbata ze skórek jabłek, która wykazuje mnóstwo dobroczynnych właściwości. Poznaj je wszystkie!
Sprawdź także: Czy można pić herbatę na pusty żołądek?
Jak przygotować skórki na herbatę z jabłek?
Na początek warto podkreślić, że idealnym wyborem do przyrządzenia naparu są obierki z ekologicznych owoców, najlepiej takich ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że z każdym łykiem twój organizm otrzymuje to, co najlepsze, czyli witaminy, minerały i antyoksydanty.
Jak przygotować skórki na herbatę z jabłek, żeby powstał z nich pyszny i orzeźwiający napój? Możesz zrobić to na dwa sposoby – gotować je we wrzątku zaraz po obraniu owocu lub wcześniej wysuszyć i umieścić w słoiku. Dzięki temu będziesz mógł sięgać po nie zawsze wtedy, gdy najdzie cię ochota na owocowy napój.
Najlepszym sposobem na wysuszenie skórek jest umieszczenie ich w suszarce na grzyby. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem, możesz wykorzystać do tego piekarnik. Ustaw go na 60 stopni, włącz funkcję termoobiegu i umieść obierki na blaszce. Trzeci sposób to rozłożenie skórek na ściereczce i położenie jej na kaloryferze.
Herbata ze skórek jabłek – przepis
Marzy ci się smaczna i aromatyczna herbata ze skórek jabłek? Przepis na napar w tym wydaniu jest banalnie prosty, więc możesz przyrządzić go w każdej chwili. Jeśli preferujesz wariant ze świeżych obierek, zagotuj wodę w rondelku, wrzuć do niej skórki i dodaj pół łyżeczki zmielonego cynamonu oraz łyżkę soku z cytryny. Po około 15 minutach przelej płyn do szklanki i posłódź go miodem.
Wolisz herbatę z suszonych skórek? Zatem wrzuć kilka sztuk do szklanki i zalej je wrzątkiem. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić smak napoju, dorzuć inne składniki – poza miodem i cynamonem świetnie sprawdzi się tutaj żurawina, laska wanilii, świeży imbir, mięta, a nawet suszone obierki marchewki. Opcji jest tak wiele, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
Świąteczna herbata ze skórek jabłek
Zobacz przepisŚwiąteczna herbata ze skórek jabłek / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Herbatka ze skórek jabłkowych
Zobacz przepisHerbatka ze skórek jabłkowych / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Herbata ze skórek jabłek na stres
Na co dzień czujesz się spięty, a do tego cierpisz na bezsenność? Zanim sięgniesz po apteczne preparaty, warto wykorzystać sprawdzone naturalne sposoby. Jedną z wielu opcji jest właśnie herbata ze skórek jabłek – na stres i problemy ze snem działa doskonale!
Jak już wiadomo, największą zaletą obierek z jabłek jest ich korzystne działanie na organizm. Wiele mówi się o zawartych w nich witaminach i minerałach, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że potrafią one skutecznie wyciszyć układ nerwowy i poprawić jakość snu.
Herbata ze skórek jabłek na wzmocnienie
Czy herbata ze skórek jabłek wzmacnia organizm? Napar ten dobrze radzi sobie zarówno ze zwykłym przeziębieniem, jak i anginą czy nieżytem oskrzeli. Ponadto buduje odporność i doskonale rozgrzewa, dlatego króluje głównie w okresie jesienno-zimowym.
Czujesz się osłabiony i brakuje ci energii do działania? Herbata ze skórek jabłek powinna szybko postawić cię na nogi. W połączeniu z innymi prozdrowotnymi składnikami tworzy prawdziwą bombę witaminową, za którą twój organizm z pewnością ci podziękuje.
Herbata ze skórek jabłek na ból gardła
Jeśli jesteś podatny na infekcje i często dopadają cię wszelakie stany zapalne, dobrze jest mieć pod ręką herbatę ze skórek jabłek. Na ból gardła, uporczywy kaszel czy dolegliwości w obrębie jamy ustnej – niezależnie od rodzaju dolegliwości, napar powinien sobie z nią skutecznie poradzić.
Doskwiera ci ból lub łaskotanie w gardle? Jak najszybciej przygotuj napój z obierek! Tym razem nie musisz go pić – wystarczy, że będziesz regularnie płukać nim podrażnione miejsce, a szybko poczujesz ulgę. Staraj się robić to, co najmniej 3-4 razy dziennie i zawsze ze świeżo zaparzonego naparu.
Herbata ze skórek jabłek na nadciśnienie
O działaniu herbaty ze skórek jabłek na nadciśnienie mówią nawet specjaliści i to nie tylko z branży zielarskiej. Aby wzmocnić jej działanie, dodaj do naparu skórkę z cytryny. Jako że cytrusy zazwyczaj są mocno pryskane i nasączone chemicznymi substancjami, najlepiej jest sięgnąć po takie z ekologicznych upraw.
Przed wrzuceniem skórki cytryny do herbaty należy ją dokładnie umyć. Możesz również wycisnąć nieco soku, aby jeszcze bardziej podkreślić jej smak. Nie przepadasz za cytrusami? Równie dobrze sprawdzą się tutaj suszone morele.
Napar ze skórek jabłek na odchudzanie
Nie od dziś wiadomo, że obierki z jabłek wspomagają odchudzanie i to nie tylko za sprawą błonnika. Swoje właściwości zawdzięczają m.in. obecności aktywnego kolagenu, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej.
Innym godnym uwagi składnikiem jest kwas ursolowy – według badań substancja ta korzystnie wpływa na metabolizm, powoduje wzrost masy i siły mięśni, a także zapobiega otyłości i chorobom metabolicznym. Dlaczego jeszcze można mówić o pozytywnym działaniu naparu ze skórek na odchudzanie? Choćby dlatego, że w pewnym stopniu zaspokaja głód i niweluje zachcianki na słodkie przekąski.
Herbata ze skórek jabłek – inne właściwości
Herbata ze skórek jabłek posiada tak wiele cennych właściwości, że trudno wymienić je wszystkie. Dlaczego jeszcze warto sięgać po ten napój? Lista korzyści jest naprawdę długa! Do najważniejszych z nich należą:
- obecność silnych przeciwutleniaczy, w tym kwercetyny, która poprawia pamięć i koncentrację,
- zapobieganie zakrzepom krwi,
- hamowanie rozwoju próchnicy zębów,
- regulowanie poziomu cukru we krwi,
- wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego,
- obniżanie poziomu „złego" cholesterolu,
- działanie przeciwalergiczne, w tym łagodzenie kataru siennego,
- korzystny wpływ na układ trawienny,
- zawartość triterpenoidów wykazujących działanie przeciwnowotworowe.
Źródła: smaker.pl
Opracowała: Redakcja Smaker.pl
Zobacz także:
Wyzwanie: Przedświąteczne sprzątanie »
Śledzie po grecku zawsze robią furorę. Ewa Wachowicz zapewnia: wszystkim smakują »
Tycie na twarzy i obrzęk wokół oczu to pierwsze objawy. Choruje ważny narząd »