Do góry

Konkursy

Rozstrzygnięcie konkursu: Prześlij przepis na fit-potrawę

W czerwcu nasi użytkownicy zmierzyli się z nowym zadaniem konkursowym. W tym miesiącu podzielili się z nami swoimi niezwykłymi przepisami na fit-potrawy. Jesteście ciekawi, jak sobie poradzili? Poznajcie listę 10. laureatów.

Lato to idealny moment na zmianę nawyków żywieniowych i sięgnięcie po zdrowsze przepisy. Czerwcowa edycja konkursu zachęcała użytkowników do dzielenia się przepisami na lekkie potrawy, po które można sięgnąć bez wyrzutów sumienia. Użytkownicy zachwycili nas swoją pomysłowością, niezwykłymi kompozycjami smakowymi, pięknymi zdjęciami swoich potraw oraz kreatywnym podejściem do tematu. Wszystkie przepisy dodane do serwisu są wyjątkowe, jednak mogliśmy nagrodzić jedynie 10 zgłoszeń.

Po burzliwych kilkugodzinnych naradach nasze jury wyłoniło listę osób, które zostaną nagrodzone upominkami oraz nagrodami pieniężnymi. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

Miejsce pierwsze - 1000 zł:

Wędlina z jelenia w galarecie z marchewką i fasolką szparagowąFoodSafari

Fot. FoodSafari na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Miejsce drugie - 500 zł:

Japońskie placki warzywne- OKONOMIYAKIKORAL

Fot. KORAL na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Miejsce trzecie - 500 zł:

Pizza z kalafiora i twarogu - fit pizza SprytnaChochla

Fot. SprytnaChochla na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Miejsce czwarte - 250 zł:

Ciasto biszkoptowe z masą kokosową, truskawkami i galaretką (fit)szpileczkiibabeczkiblog

Fot. szpileczkiibabeczkiblog na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Miejsce piąte - 250 zł:

Sałatka ze szparagami, pomidorkami i kuskusemwjosna

Fot. wjosna na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wyróżnienie:

Kotlety z indyka i marchewkikucharka-amatorka

Fot. kucharka-amatorka na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wyróżnienie:

Fit galaretkowiec z miechunką peruwiańską i nasionami chiaRITAcreative-

Fot. RITAcreative- na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wyróżnienie:

Daktylowe truflebasiliana

Fot. basiliana na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wyróżnienie:

Ciasto bananowe fitAnetaP

Fot. AnetaP na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Wyróżnienie:

Łosoś w papilotach ze spaghetti cukiniowo-marchewkowymPani_Domu

Fot. Pani_Domu na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Przypominamy o nowym konkursie. W lipcu zachęcamy was do dzielenia się przepisami na potrawy z różnych kuchni świata. Mogą to być tradycyjne przepisy lub wariacje na temat zagranicznych potraw. Do walki o wygraną może stanąć każdy. Zarówno laureaci poprzednich edycji, jak i zupełnie nowi użytkownicy naszego serwisu. Więcej informacji na temat znajdziecie tutaj.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody pieniężne!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

kuchmariola63 15 lipca Mi nie chodzi tylko o czerwone mięsa ale czy różnego rodzaju galarety, galantyny na bazie żelatyny, są potrawami fit. Co chodzi o lekarzy to lekarze zabraniają spożywania mięsa czerwonego przy wielu chorobach przykładem jest dna moczanowa. Odpowiedzi: 1 ▼

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

RITAcreative- 14 lipca Gratuluję wszystkim (‾◡◝)
Ja na 7 miejscu, ale mi miło. Dziękuję.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

kuchmariola63 10 lipca Jeżeli wędlina z jelenia jest fit to już nie wiem jakie potrawy są naprawdę potrawami fit. Odpowiedzi: 7 ▼

5 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

Pani_Domu 10 lipca Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych. Jest mi bardzo miło, że też się załapałam :)

1 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

smaker 09 lipca Drodzy,
widzimy, że pojawiło się tutaj sporo wątków - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć.

Zacznijmy od wyjaśnienia podstawowej kwestii dotyczącej praw autorskich (nie tylko w przypadku prac konkursowych i Smakera, ale jest to zasada ogólnie obowiązująca) - przepis nie łamie prawa autorskiego, jeśli użytkownik inspirował się innym przepisem o ile samodzielnie (własnymi słowami) opisał etapy przygotowania i opatrzył go samodzielnie wykonanymi zdjęciami. Sama lista lista składników oraz gramatury nie podlegają prawu autorskiemu, gdyż jest to niezmienna procedura niezależna od jakiegokolwiek autora. Nie można powiedzieć, że ktoś kiedyś opatentował przepis na biszkopt lub chleb i ten już do niego należy. W przypadku przepisów inspirowanie się jest jak najbardziej dozwolone o ile oczywiście przy ich publikacji będziemy przestrzegać wspomnianych przez nas wcześniej zasad.

Użytkownicy od zawsze mogą dodawać do Smakera przepisy, które publikują w różnych miejscach i w tym wypadku mowa zarówno o prywatnych blogach, jak i innych serwisach o profilu zbliżonym do Smakera. Nigdy nie oczekiwaliśmy, że dołączając do naszej społeczności ktokolwiek zrezygnuje np. z prowadzenia prywatnego bloga lub też innej działalności w Internecie. O ile dodawane przez nich przepisy spełniają opisane powyżej zasady, w żaden sposób nie naruszają regulaminu naszego serwisu.

W przypadku przepisów konkursowych, regulamin zaznacza jedynie, że w trakcie trwania danej edycji przepis konkursowy musi zostać dodany do serwisu, a nie ugotowany specjalnie na potrzeby danej edycji. Wiemy, że nasi użytkownicy często tworzą swoje przepisy z wyprzedzeniem, a następnie oczekują z ich publikacją (tak dzieje się np. przed świętami lub sezonem na jakieś produkty). Jeśli taki przepis spełnia warunki konkursu, może zostać zgłoszony. Oczywiście, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować przepis specjalnie na potrzeby konkursu - decyzja należy do użytkownika. W przeszłości organizowaliśmy konkursy, kiedy danie należało zrobić dokładnie w trakcie konkursu, jednak wówczas wyraźnie to zaznaczaliśmy i prosiliśmy np. o umieszczeniu na zdjęciu kartki z napisem lub produktu, który umożliwi nam zweryfikowanie tego faktu. Jednak nie dzieje się tak w tym wypadku.


Reasumując:
- użytkownicy mogą publikować w Smakerze oraz zgłaszać do konkursu przepisy, które opublikowali już wcześniej w innych miejscach (np. na swoich blogach)
- użytkownicy mogą inspirować się już istniejącymi przepisami
- użytkownicy nie mogą publikować w Smakerze opisów wykonania dań oraz zdjęć, które są skopiowane z innych stron lub książek (zwłaszcza mowa tu o kopiowaniu w wersji 1 do 1).

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości. Oczywiście w przypadku pytań, bardzo chętnie na nie odpowiemy.

Pozdrawiamy
Zespół Smaker.pl
Odpowiedzi: 1 ▼

7 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

KORAL 09 lipca Jeśli do konkursu nie można wstawiać wcześniej zrobionych przepisów, to mamy problem już z I edycją. Bo tam były nagrodzone przepisy sprzed kilku lat. Ja wstawiałam SWOJE nowe prace ale nie mam z tym problemu. Innym przeszkadza wszystko.Jak ktoś zrobi i wstawi zdjęcie swojego biszkoptu i oprze się na przepisie z Kuchni polskiej to będzie fałszerstwo ? W takim razie wszystkie przepisy strony "MW" to oszustwo bo są słowo w słowo spisane z Kuchni polskiej 1985.

2 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

KORAL 09 lipca Jarek 81 moje placki wykonałam osobiście. Zdjęcia są moje z mojej pracy przy ich wykonaniu. Takie placki są znane od lat i nie my je wymyśliliśmy. Nie skopiowałam opisu tylko korzystałam z wydrukowanego przepisu. Sam piszesz że u mnie jest skyr....

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

Jarek81 09 lipca Wyróżniona AnetaP przepis na ciasto bananowe fit opublikowała również długo przed rozpoczęciem konkursu - 21 STYCZNIA 2021 r.

Link do przepisu:
https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/ciasto-bananowe-fit

5 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

Jarek81 09 lipca Przepis użytkownika wjosna (5 miejsce) został opublikowany 13 CZERWCA 2020r. na stronie - najlepszesalatki.pl

Link do strony:
https://najlepszesalatki.pl/2020/06/salatka-z-soczewica-i-kuskusem-ze-szparagami-i-pomidorkami/

5 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń