Do góry

Newsy

Dowiedz się więcej o użytkownikach Smakera!

Gosiawkuchni to optymistka. Swoje potrawy gotuje z pasją choć nie ukrywa, że początki były trudne. Jej największym kulinarnym marzeniem jest nauczyć się robić sushi z prawdziwego zdarzenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z gosiawkuchni autorką bloga Gosia w kuchni

'Gosia w kuchni' to nowy blog. Powstał na początku miesiąca. Dlaczego zdecydowałaś się na jego prowadzenie w dobie, kiedy blogów o tematyce kulinarnej jest tak wiele?

Już dawno chciałam założyć stronkę z przepisami, ale udało mi się dopiero miesiąc temu. Gotowe formaty blogów nie bardzo mi odpowiadały a wykonanie wszystkiego od zera trochę czasu zajmuje. Wiem że tego typu stron jest bardzo dużo. Mam jednak nadzieję, że z czasem i mojego bloga będzie odwiedzać więcej użytkowników Internetu. Gotowanie to moja pasja i chciałam mieć po prostu miejsce, w którym mogłabym się podzielić swoimi potrawami z innymi. Często znajomi i rodzina pytali o przepisy na moje potrawy, więc ta stronka też jest dla nich, w jednym miejscu wszystko...no w sumie jeszcze nie wszystko...ale systematycznie uzupełniam zasoby :-) Poza tym to naprawdę niezła zabawa przy gotowaniu, wykonywaniu zdjęć, opisów itp. Ten blog to takie moje nowe hobby.


Przepisy, które dotychczas zamieściłaś są raczej tradycyjne. Czy preferujesz klasyczną kuchnie?

Bardzo lubię kuchnię włoską, jednakże wśród moich domowników to jednak tradycyjna wygrywa, chociaż coraz częściej udaje mi się ich przekonać do nowych smaków.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z gotowaniem?

Wszystko zaczęło się banalnie. Założyłam swoją rodzinę i okazało się że trzeba coś wrzucić do garnka. Początki były trudne, wcześniej raczej omijałam kuchnię z daleka... Okazało się jednak że gotowanie sprawia mi przyjemność i nawet nieźle wychodzi, a jeszcze jak się ma dla kogo gotować...

Czy czerpiesz inspiracje z programów telewizyjnych lub innych blogów?

Tak. Czasami jak mam ochotę przyrządzić coś całkiem innego to szukam w internecie, bądź w gazetach. Często jednak przepisy te lekko modyfikuję według własnego uznania i smaku, bo zestawienie składników w każdej potrawie jest bardzo ważne.

Kto jest krytykiem Twoich potraw?


Oczywiście moja familia. Prawdziwe testy przechodzę podczas uroczystości rodzinnych, kiedy to zbiera się całe gremium krytyków kulinarnych... z Teściami na czele ;)

Twój blog jest niesamowicie kolorowy, wręcz bije od niego optymizm. Czy Ty też jesteś pozytywnie usposobiona do świata?

Staram się raczej optymistycznie podchodzić do świata, gdzieś przeczytałam że optymistom łatwiej się żyje, więc sprawdzam tą teorię :)

Jakie jest Twoje kulinarne marzenie?

Nauczyć się robić sushi z prawdziwego zdarzenia

Proszę dokończyć zdanie:

Moim popisowym daniem jest... kurczak w pomidorach, galareta z indyka, spaghetti

Moim największym kulinarnym niewypałem była...kaczka nadziewana jabłkami przygotowana na uroczystą kolację - totalnie spalona, więc ratując sytuację zamówiłam pizzę...

Najczęściej w kuchni używam...męża do testowania potraw :)

Wywiad z gosiawkuchni przeprowadziła redakcja Smaker.pl. Zdjęcia użyte w wywiadzie pochodzą z bloga Gosia w kuchni

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

mlodyx 16 listopada 2011 Iwona_s po co dodajesz ciągle negatywne komentarze?? jakoś nie zauważyłem ani jednego pozytywnego komentarza z twojej strony!! Pokaż lepiej na co cie stać i dodaj jakiś przepis.. !! br /
br /
Mi tam się podoba wywiad jak i przepisy :)

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń