Do góry

Newsy

Nie wszystko złoto co się świeci - sąd nad Dukanem

Każda dieta ma swoje wady i zalety. Efekt diety jest przede wszystkim uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami naszego organizmu. Warto przed przystąpieniem do diety dowiedzieć się o jej wadach i zaletach.

Fot. 123RF/Picsel

Należy zadać sobie pytanie: Czy aby ta dieta nie zrobi wielkiego spustoszenia w moim organizmie? Odpowiedzią na nie będzie przeprowadzenie przed przystąpieniem do diety badań profilaktycznych oraz konsultacja z lekarzem.

Dieta Dukana daje szybki efekt. Świadectwem tego są zamieszczane na rożnych forach posty z dołączonymi fotografiami, na których ciężko rozpoznać osoby sprzed i po kuracji. Dieta ta stosowana krótko, nie zaszkodzi zdrowej osobie. Wielkim jej plusem, są zaobserwowane stałe zmiany żywieniowe u wielu ludzi przechodzących na tą dietę. Nie jest to jednak dobry sposób odżywiania na całe życie. Produkty białkowe spożywane nieustannie obciążają wątrobę i nerki, mogą być przyczyną zaburzeń w poprawnym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Dlatego diety Dukana nie zleca się jej żadnej osobie która ma jakiekolwiek komplikacje w funkcjonowaniu tych narządów.

Pierwsza faza która wprowadza nas w restrykcyjne warunki żywieniowe jest bardzo uboga w tłuszcze i cukry, które są konieczne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Monotonia spożywanych posiłków nie tylko źle wpływa na nasz organizm ale również na nasze samopoczucie. Ponadto podczas stosowania diety Dukana, w ciągu pierwszych trzech dni odchudzający powinien liczyć się z możliwością wystąpienia zmęczenia oraz osłabienia. W początkowej fazie pojawiają się również zawroty głowy i spada ciśnienie. Nie obce są też bóle głowy, które nie wynikają z samej diety ale ze zbyt małej ilości płynów w organizmie. Dla wielu ludzi stosowanie diety proteinowej w ciągu kilku pierwszych dni może stać się powodem zaparcia.

Nie istnieje dieta skuteczna w 100%,warto przed przystąpieniem zapoznać się z opinią lekarza, a w trakcie jej trwania kierować się zdrowym rozsądkiem, by to co ma przynieść nam upragniony efekt nie popsuło nam zdrowia.

Dowiedz się więcej o diecie Dukana! Przeczytaj relacje z czata ze specjalistą.

Zobacz temat specjalny o diecie Dukana!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń