Do góry

Newsy

Co jeść podczas upałów?

Woda jest nam niezbędna do życia – to oczywiste stwierdzenie, jednak wielu z nas wciąż traktuje temat odpowiedniego nawadniania bardzo pobłażliwie. To duży błąd, gdyż zwłaszcza latem, do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje dużej ilości płynów i nawadniających produktów.

Fot. 123RF/Picsel

W upalne dni, gdy wskazania termometrów zaczynają niebezpiecznie oscylować w granicach 30 stopni, warto zadbać o to, by organizm otrzymał odpowiednią ilość płynów. Okazuje się bowiem, że nie zawsze musimy odczuwać pragnienie, aby być odwodnionym. Pierwszymi oznakami takiego stanu jest zmęczenie, złe samopoczucie, ciemna barwa moczu oraz utrata elastyczności skóry.

Średnie zapotrzebowanie na płyny wynosi ok. 2 litrów w przypadku kobiet i pół litra więcej w przypadku mężczyzn. Wiele osób zaznacza, że wypicie takiej ilości wody jest dla nich niewykonalne i wymaga sporej samodyscypliny. Warto jednak wiedzieć, że zalecenia nie odnoszą się jedynie do wody, a płynów w ogóle, w tym także tych znajdujących się w jedzeniu. Aby nasz organizm pozostał odpowiednio nawodniony w czasie upałów, wystarczy wyłączyć do diety kilka produktów. Pozytywne efekty odczujecie z pewnością szybko na własnej skórze. Zwłaszcza że jest to doskonały sposób, by poza wodą, dostarczyć do naszego organizmu także sporo witamin i mikroelementów.

Co powinniśmy jeść podczas upałów?

1. Ogórki

Warzywa te są niedoceniane, gdyż nie zawierają zbyt wielu witamin, jednak w czasie gorącego lata sprawdzą się doskonale jako składnik diety, który pomoże nam utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Niestety, poza witaminą K, hamującą rozwój nowotworów, ogórki nie mogą pochwalić się zbyt bogatym składem. Jednak to wysoka zawartość wody (stanowiąca ok. 96%) jest ich tajną bronią. To właśnie dzięki niej ogórki świetnie oczyszczają nasz organizm, a o ich zbawiennym wpływie na cerę musiał przekonać się każdy, kto choć raz wypróbował ogórkową maseczkę.

 

Zobacz też: 5 zaskakujących właściwości ogórków

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń