Spis treści:
- Nogi z kaczki z jabłkami
- Pierś gęsi z jabłkami i śliwkami
- Smalec z jabłkami, cebulą i grzybami
- Drobiowa wątróbka z jabłkami
- Kaczka pieczona z jabłkami
Łączenie słodkich i słonych smaków to coraz popularniejszy trend wśród osób, które interesują się gotowaniem. Nadchodzące jesienne dni to doskonały moment, aby sięgnąć po przepisy ze śliwkami i jabłkami w roli głównej. Kiedy na dworze robi się chłodniej, dużo częściej nabieramy ochoty na treściwe, mięsne dania. Sprawdź, jak wykorzystać śliwki i jabłka w wytrawnych daniach.
Nogi z kaczki z jabłkami
Myśląc o połączeniu mięsa i owoców, często jako pierwsza przychodzi nam na myśl kaczka z jabłkami. W tym przepisie wykorzystano nogi z kaczki, zapieczono je w piekarniku z dodatkiem aromatycznych przypraw, suszonego tymianku, majeranku oraz ząbków czosnku. Słodkim akcentem są oczywiście pyszne polskie jabłka oraz łyżeczka prawdziwego miodu. Takie danie doskonale sprawdzi się podczas rodzinnych imprez, możesz także przygotować je na niedzielny obiad, domownicy będą zachwyceni.
Nogi z kaczki z jabłkami
Zobacz przepisNogi z kaczki z jabłkami / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Pierś gęsi z jabłkami i śliwkami
Kolejną będzie pierś z gęsi podawana z jabłkami i śliwkami, to danie idealnie sprawdzi się na świątecznym stole, a każdy mięsożerca będzie wprost zachwycony. Chociaż nazwa dania brzmi wyjątkowo wykwintnie, do jego przygotowania będziesz potrzebować jedynie: podwójnej piersi gęsi z kością, czosnku, smalcu, majeranku, czosnku, jabłek i suszonych śliwek.
Pierś gęsi z jabłkami i śliwkami
Zobacz przepisPierś gęsi z jabłkami i śliwkami / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Smalec z jabłkami, cebulą i grzybami
W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również domowego smalcu z jabłkami. W tej wersji dodano także podsmażoną cebulę i czosnek oraz drobno posiekane, gotowane grzyby. Kwaśne jabłko doskonale podbije smak smalcu. Niepowtarzalny aromat uzyskamy za to, dzięki dodatkowi jagód jałowca oraz kilku liści szałwii.
Smalec z jabłkami, cebulą i grzybami
Zobacz przepisSmalec z jabłkami, cebulą i grzybami / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Drobiowa wątróbka z jabłkami
Jedni ją kochają, inni nienawidzę. Nie można jednak nie zgodzić się z faktem, że wątróbka należy do bardzo zdrowych podrobów, jest źródłem witaminy B12 oraz żelaza, dlatego poleca się ją osobom borykającym się z anemią. Najlepiej smakuje oczywiście z cebulką oraz jabłkami, dla podbicia smaku, warto dorzucić również liście laurowe oraz ziele angielskie.
Drobiowa wątróbka z jabłkami
Zobacz przepisDrobiowa wątróbka z jabłkami / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Kaczka pieczona z jabłkami
Czas na danie, które można uznać za iście królewską propozycję. Kaczka pieczona z jabłkami to przepis, który warto mieć pod ręką na specjalne okazje, na przykład święta Bożego Narodzenia. Aby mięso było kruche, delikatne i pełne smaku powinno marynować się w przyprawach przez całą noc. Do zrobienia marynaty, będziesz potrzebować: majeranku, czosnku, tymianki, soli oraz pieprzu. Natomiast nadzienie wykonasz z jabłek z dodatkiem majeranku.
Kaczka pieczona z jabłkami
Zobacz przepisKaczka pieczona z jabłkami / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Śliwki w szlafroczkach
Ze śliwek możesz przygotować również wytrawną przystawkę, która genialnie sprawdzi się na wszelakich imprezach. Śliwki w szlafroczkach, to nic innego jak suszone owoce smażone w cieście na głębokim tłuszczu. Ciasto zrobisz z jajek, mąki pszennej, proszki do pieczenia, odrobiny gałki muszkatołowej i soli. Po usmażeniu nie zapomnij posypać ich tartym serem.
Śliwki w szlafroczkach
Zobacz przepisŚliwki w szlafroczkach / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Śliwki i daktyle zapiekane w boczku
Kolejną imprezową zakąską mogą być śliwki i daktyle zapiekane w boczku. Przygotuj: suszone śliwki, daktyle, plastry boczku, ser pleśniowy oraz podprażone migdały. Taka przekąska w mig zniknie ze stołu.
Śliwki i daktyle zapiekane w boczku
Zobacz przepisŚliwki i daktyle zapiekane w boczku / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Swojskie koreczki z pieczonym pasztetem i suszoną śliwką
Z suszonych śliwek można zrobić również pyszne koreczki. W tej wersji doskonale komponować będą się z pieczonym pasztetem, kawałkiem razowego chleba oraz plastrem kiszonego lub konserwowego ogórka. Oczywiście najsmaczniejsze będą wówczas, kiedy użyjemy własnoręcznie przygotowanych składników.
Swojskie koreczki z pieczonym pasztetem i suszoną śliwką
Zobacz przepisSwojskie koreczki z pieczonym pasztetem i suszoną śliwką / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Schab ze śliwkami po staropolsku
Czas na porządny kawałek soczystego mięsa, czyli schab nadziewany śliwkami. Świetnie sprawdzi się na obiad, doskonale będzie smakować również na drugi dzień, podany wraz z kromką świeżego chleba. Kluczem do sukcesu w tym przepisie będzie przygotowanie marynaty, będziesz potrzebować: oliwy z oliwek, octu winnego, soli, owoców jałowca, ziaren kolendry i ziela angielskiego, liści laurowych, rozmarynu, majeranku oraz oczywiście kilku ząbków czosnku. Pycha!
Schab ze śliwkami po staropolsku
Zobacz przepisSchab ze śliwkami po staropolsku / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Źródła: smaker.pl
Autorka: Anna Hutek
Zobacz także:
To danie jest jak wehikuł czasu. Tylko babcia robiła najlepsze »
Grzybiarze smażą kurki w ten sposób. Zawsze są jędrne i chrupkie »
Obniża cukier i cholesterol we krwi. Sięgaj po liście i nasiona tej przyprawy »