Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sałatka przygotowana ze szparagów, wędzonego schabu, pieczarek, rzodkiewek, jajek oraz sałaty jest potrawą wykwintną, której nie powinno zabraknąć na wiosennym stole.
Pachnące ziołami zapiekane cebule wraz z ziemniakami można przygotować w kilk...
Odsłon: 1406
Zdrowa zapiekanka. Łatwa w wykonaniu.
Odsłon: 2540
Szybki obiad, czyli pierś z kurczaka saute w dużej ilości cebuli, doskonale p...
Odsłon: 278
Pachnące ziołami zapiekane cebule wraz z ziemniakami można przygotować w kilk...
Odsłon: 1406
Zdrowa zapiekanka. Łatwa w wykonaniu.
Odsłon: 2540
Szybki obiad, czyli pierś z kurczaka saute w dużej ilości cebuli, doskonale p...
Odsłon: 278
Składniki
Szparagi umyć i obrać (odciąć stwardniałe końcówki), pokroić na kawałki. Następnie wrzucić do wrzącej osolonej wody i gotować 12-15 minutek, po czym dokładnie osączyć.
Schab pokroić w kostkę. Pieczarki oczyścić i opłukać razem z rzodkiewkami, pokroić w cienkie plasterki. Pieczarki skropić sokiem z cytryny.
Sałatę oczyścić i umyć , porwać na niewielkie kawałki (zostawić kilka do dekoracji). Natkę pietruszki opłukać, oderwać listki od łodyżek. Jajka obrać ze skorupek i pokroić na plasterki.
Przygotować sos winegret: ocet doprawić do smaku solą, pieprzem i cukrem, po czym cienkim strumieniem wlewać olej nie przerywając mieszania.
Składniki sałatki wymieszać z sosem, przełożyć do miseczek i udekorować liśćmi sałaty, plasterkami jajek oraz listkami natki pietruszki:) .. ~ RADA ~ ... ---> Kupując szparagi należy wybierać warzywa z główkami całkowicie zamkniętymi i sztywnymi, o łodygach bez uszkodzeń, lśniących i jędrnych:) SMACZNEGO!!!:*