Brat broni pokrzywdzonych przez los, a bratanek byłego męża gotuje u konkurencji. Czego nie wiecie o Magdzie Gessler?

Bujna fryzura, wielobarwna biżuteria i mocny charakter idealnie odwzorowują sposób życia kulinarnej gwiazdy. Perypetie Magdy Gessler sprawdziłyby się jako scenariusz do serialu. Zwrotów akcji w życiu prywatnym restauratorki nie brakowało. Co mogliście przeoczyć na temat Magdy Gessler?

Czego jeszcze nie wiesz o Magdzie Gessler? | Fot.123RF/Picsel/patrykkosmider/ Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Spis treści:

Zacznijmy od początku. Już tutaj zaczyna być ciekawie. Magda Gessler jest córką Olgi Borkowskiej i Mirosława Ikonowicza. Mama pochodziła z Rosji i zawodowo zajmowała się gastronomią. Ojciec był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej, odznaczono go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Chrzestnym Magdy Gessler był nie kto inny jak Ryszard Kapuściński – światowa legenda reportażu.

Ze względu na zawód ojca, Magda Gessler wiele podróżowała już jako dziecko. Wychowywała się m.in. na Kubie w Hawanie i Bułgarii. Natomiast jej miejscem urodzenia jest Polska. Magda Gessler przyszła na świat 10 lipca 1953 roku w podwarszawskim Komorowie. Co ciekawe, jej kariera nie była od razu związana z gastronomią. Ukończyła studia malarskie w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie.

Za kogo wyszła Magda Ikonowicz w 1982 roku?

Pierwszym mężem Magdy Ikonowicz był Volkhart Müller – niemiecki korespondent tygodnika „Der Spiegiel” w Madrycie. Para wzięła ślub cywilny 20 maja 1982 roku a kościelny 13 lipca 1985 roku. Owocem tego związku był Tadeusz, urodził się 13 sierpnia 1983 roku. 

Pierwsze małżeństwo było okupione ogromnym cierpieniem. Rozpadło się w momencie śmierci Volkharta, korespondent zmarł na raka w 1987 roku. Niedługo przed jego śmiercią, urodziła się córka – Anna. Niestety zmarła dwa tygodnie po przedwczesnym (w 6 miesiącu ciąży) porodzie.

Czytaj również: Co pić, żeby pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Spożywaj te napoje na zmianę, a szybko zauważysz efekty

Jak Magda Gessler weszła do rodziny Gesslerów?

Niedługo po przedwczesnym odejściu męża, wdowa z kilkuletnim synkiem Tadziem udała się na wakacje do Polski. Zrządzenie losu sprawiło, że odwiedzili kawiarnię braci Gesslerów, ich specjalnością były pyszne pączki. W lokalu wdowę spotkali Adam i Piotr Gesslerowie. Podobno oboje oświadczyli się Magdzie w tym samym czasie.

Miłość połączyła ją z Piotrem, troskliwym, czułym i bardziej stabilnym emocjonalnie. Wkrótce okazało się, że Piotr Gessler zataił prawdę przed swoją narzeczoną. W momencie oświadczyn wciąż miał żonę – Martę Gessler, matkę Mikołaja Gesslera, fotografa. Piotr postawił na związek z Magdą i wniósł pozew o rozwód. Para wkrótce pobrała się w Jabłonnej. Na świat przyszła w tamtym okresie Lara Gessler, urodzona w 1989 roku.

Pierwsza restauracja Gesslerów i podział majątku rodziny

Magda Gessler weszła do rodziny restauratorów i przyczyniła się do dynamicznego rozwoju gastronomicznego imperium. Wraz z Adamem i Piotrem otworzyli pierwszą restaurację „W Ogrodzie”. Potem przyszedł czas na „Trębacką” i „U Fukiera”. Ostatni z wymienionych punktów został otwarty po rozdzieleniu majątku Gesslerów. Był to autorski projekt Piotra i Magdy.

Wpływ Magdy Gessler na rozwój imperium restauracyjnego

Niekiedy pojawiają się głosy dotyczące łatwej ścieżki do szczytu kariery restauratorki. Nie jest to prawdą, że Magda Gessler „przyszła na gotowe”. W momencie nawiązania znajomości z Piotrem i Adamem tradycja Gesslerów odnosiła się wyłącznie do pączkarni, cukierni jakich w tamtym czasie było wiele w Warszawie.

„Oni mieli cukiernię jak moja babcia w Słupsku. Nie było tam nie wiadomo jakich biznesów. Umieli robić pączki i w tamtych czasach to był dobry prywatny biznes, ale nie miał nic wspólnego z tradycją w rozumieniu Adama Gesslera, jak on sam próbuje to przedstawiać. I nie, nie przyszłam na gotowe” – mówi Magda Gessler w wywiadzie dla fakt.pl.

Co robiła Magda Gessler, nim została gwiazdą kuchni?

Magda Gessler wniosła do rodziny nową jakość. W latach 80. prowadziła firmę cateringową w Madrycie. Przygotowywane pod jej okiem posiłki cieszyły podniebienia dygnitarzy i członków dworu królewskiego, w tym samego króla Juana Carlosa, ale także i ekspertów kulinarnych m.in. Cary Marii de A’Mesua. Po rekomendacji Magda Gessler prowadziła nawet autorskie warsztaty w Królewskiej Hiszpańskiej Akademii Gastronomicznej. 

Czytaj również: Zapiekanka z mięsem mielonym. Przepisy na dania, które zachwycą nie tylko domowników

Majątek Magdy Gessler – ile ma restauracji, programów i książek na koncie?

Magda Gessler u szczytu sławy, który przypadł na prowadzenie programu „Kuchenne Rewolucje”, a później uczestnictwo w „Master Chefie” była z pewnością najbardziej wpływową kobietą w show-biznesie. Łączyła w sobie mocny charakter, upartość, ale również perfekcyjną etykę pracy i optymistyczne podejście do życia. 

Osoby z takimi cechami wzbudzają ogromne zainteresowanie. Było to widać w wynikach oglądalności, które biły rekord za rekordem. W 2019 gruchnęła wiadomość, że postać Magdy Gessler przyniosła w skali roku aż 232,9 mln złotych dochodu macierzystej stacji telewizyjnej.

Magda Gessler szybko wtedy sprostowała, że jej zysk z tej astronomicznej kwoty jest znikomy:

„To, co robię dla telewizji, nie ma nic wspólnego z tym, ile zarabiam. To odległość kosmiczna. W TVN-ie nie ma się procentu z reklam ani od niczego. Mam skromną stałą działkę, bardzo skromną w stosunku do tego, co się na świecie płaci za telewizję i to tak udany program” – mówiła Magda Gessler w wywiadzie dla serwisu X-NEWS.

Z oficjalnej strony Magdy Gessler można się dowiedzieć, że aktualnie jest właścicielką 5. restauracji, nie brakuje jednak głosów, że nieoficjalnie restauratorka ma udziały w wielu innych punktach:

  • „Polka”,
  • „Fukier”,
  • „Słodki Słony”
  • „AleGloria”.

Magda Gessler wydała też kilkanaście książek. Porusza w nich tematy związane z gastronomią, ale także i hotelarstwem, czy ujawnia prywatne informacje w autobiografii. Dotychczas wydała następujące książki:

  • Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler,
  • Kuchnia moja pasja,
  • Kocham gotować. Magdy Gessler przepis na życie,
  • Smaczna Polska. Regionalny przewodnik kulinarny,
  • Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler,
  • 101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce. Przewodnik 2014/2015,
  • Magda Gessler. Autobiografia apetyczna,
  • 151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce,
  • Kuchnia polska Magdy Gessler.
  • Magda – autobiografia.

Restauratorka prowadziła również programy stacji Food Network pt. „Sexy kuchnia Magdy Gessler” i „Odkrycia Magdy Gessler”. Doczekała się państwowego wyróżnienia za promocję polskich produktów – certyfikat wystawiony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artura Ławniczaka. Według magazynu Forbesa i rankingu najcenniejszych marek kobiecych Magda Gessler jest warta ponad 122 miliony złotych. 

Czytaj również: Niezastąpiony, gdy walczysz ze zbędnymi kilogramami i wysokim cholesterolem. Jak zrobić ocet ryżowy w domu?

Wpadki Magdy Gessler – zepsuty gulasz i przekleństwa na wizji

Tak jak każdemu człowiekowi, również Magdzie Gessler przydarzają się mniejsze i większe wpadki. Restauratorka ma do siebie duży dystans, o wielu z nich powiedziała sama. Jedna z nich dotyczy przyjęcia hiszpańskich dygnitarzy w Starej Wozowni, gdzie na stole miało pojawić się tylko jedno gorące danie – gulasz.

Magda Gessler odpowiadała za jego przygotowanie. Nie dysponowała profesjonalnym zapleczem gastronomicznym. W Starej Wozowni brakowało lodówek, nie było mowy o chłodni. Gulasz przywieziono z kuchni jednej z restauracji. Musiał swoje odczekać, żeby pojawić się na stołach. Wysoka temperatura przechowywania sprawiła, że proces fermentacji znacznie przyspieszył. 

Żeby nie dopuścić do zaserwowania zepsutego gulaszu, Magda Gessler skorzystała z rady jednego z hiszpańskich kelnerów. Wlał on cztery butelki koniaku do środka. Tym samym zatrzymał proces fermentacji, a goście mogli spożyć pyszne danie.

Jedną z zabawniejszych wpadek jest filmik opublikowany na Instagramie restauratorki. Magda Gessler umieściła rolkę z fragmentem programu „Kuchenne Rewolucje”. W pewnym momencie zabrakło jej słów i swój wstęp do show skwitowała zwięzłym przekleństwem.

Magda Gessler i plotki. Czy robi sobie operacje plastyczne, z kim jest i czy jest spokrewniona z Mateuszem Gesslerem?

Magda Gessler pomimo 69 lat wciąż świetnie wygląda. Krążyły plotki, że poprawia swoją urodę zabiegami plastycznymi. Było to bezpośrednie nawiązanie do aktualnego męża restauratorki – Waldemara Kozerawskiego, chirurga medycyny estetycznej, który przyjmuje w Kanadzie. 

Gwiazda zdementowała te doniesienia, stwierdzając, że jest po prostu podobna do swojej mamy. Jako dowód udostępniła zdjęcie Olgi Ikonowicz w fejsbukowym poście.

Należy również wspomnieć o tym, że Magda Gessler jest siostrą znanego polityka i prawnika, który pracuje pro bono. Za darmo pomaga ludziom, których nie stać na pomoc prawną. Mowa tutaj o Piotrze Ikonowiczu.

Warto też wyjaśnić, czy restauratorka jest spowinowacona z Mateuszem Gesslerem. Łączy ich to samo nazwisko. Jednak Mateusz Gessler to syn Adama Gesslera i Joanny Fedorowicz-Roqueblave. Dziećmi Magdy Gessler jest Tadeusz i Lara, kolejno z pierwszego i drugiego małżeństwa restauratorki.

1. Marokański bigos a'la Magda Gessler

 Marokański bigos a'la Magda Gessler Zobacz przepis

Marokański bigos a'la Magda Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

2. Kurczak Magdy Gessler

 Kurczak Magdy Gessler Zobacz przepis

Kurczak Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

3. Rosół Magdy Gessler

 Rosół Magdy Gessler Zobacz przepis

Rosół Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

4. Devolay Magdy Gessler

 Devolay Magdy Gessler Zobacz przepis

Devolay Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

5. Zrazy Magdy Gessler

 Zrazy Magdy Gessler Zobacz przepis

Zrazy Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

6. Naleśniki według Magdy Gessler

 Naleśniki według Magdy Gessler Zobacz przepis

Naleśniki według Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

7. Krupnik Magdy Gessler

 Krupnik Magdy Gessler Zobacz przepis

Krupnik Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

8. Kotlety jajeczne Magdy Gessler

 Kotlety jajeczne Magdy Gessler Zobacz przepis

Kotlety jajeczne Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

9. Sałatka piwna Magdy Gessler

 Sałatka piwna Magdy Gessler Zobacz przepis

Sałatka piwna Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

10. Paprykarz Magdy Gessler

 Paprykarz Magdy Gessler Zobacz przepis

Paprykarz Magdy Gessler / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Zobacz także:

Ewa gotuje: deska masła, zupa z fasolką szparagową, wątróbka cielęca z rusztu, tarta z białą czekoladą

Wiosenne przyjęcie – jak zaskoczyć gości?

Festiwal win i produktów regionalnych już w sierpniu

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
2
Przekąski sandwicz z bekonem

Uwaga! Szykuje się niezła wyżerka! Propozycja kanapek przygotowanych na grubo...

Odsłon: 128

wszystkie
11
Zupy zupa szczawiowa

..zupa szczawiowa najlepsza ze szczawiu prosto z ogrodu; więc przed koszeniem...

Odsłon: 66

15 min
5
30 min
35

Polecane artykuły

Informacje Musztardowiec – zdrowe liście nie tylko na sałatki

Musztardowiec (Brassica juncea) to warzywo, które w Polsce nadal jest mało znane, ale zasługuje na większą popularność ze względu na swój pikantny,...

0
Informacje Co roku o tej porze robię najlepszy mus rabarbarowy. Do ciasta, naleśników, a nawet wędlin

Wielu z nas okres wiosenny kojarzy się ze smakiem domowego kompotu z rabarbatu lub babcinego ciasta z kruszonką. Sezon na ten przysmak trwa dosyć k...

1
Informacje Łosoś na wiosenny obiad. 7 smakowitych dań z łososiem w roli głównej

Wiosna to doskonały czas na eksplorację kulinarnych możliwości, a łosoś stanowi idealną bazę dla różnorodnych dań na wiosenny obiad. Z jego wyjątko...

0
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Podpłomyk z bobem i szparagami, sałatka z czosnkiem niedźwiedzim, muffinki pomarańczowe

Już w tę sobotę Ewa Wachowicz będzie gościć w swojej kuchni zananą i lubianą aktorkę, Małgorzatę Sochę. Wspólnie przygotują pyszny podpłomyk z sezo...

2