Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Smaczny pomysł na "Orzechowe pingwiny"
Sernik zawsze dobry. Polecam.
Odsłon: 1027
Polecam wypróbowanie tego przepisu jeszcze przed Świętami. To jest ulubiony...
Odsłon: 948
Proponuję dziś przepis mojej cioci Basi na pyszne ciasto biszkoptowe przełożo...
Odsłon: 12831
Sernik zawsze dobry. Polecam.
Odsłon: 1027
Polecam wypróbowanie tego przepisu jeszcze przed Świętami. To jest ulubiony...
Odsłon: 948
Proponuję dziś przepis mojej cioci Basi na pyszne ciasto biszkoptowe przełożo...
Odsłon: 12831
Składniki
Orzechy posiekaj lub zmiel bardzo drobno. Przełóż je do miski i wymieszaj z białkiem i cukrem na jednolitą spójną masę. Foremki w kształcie ula wysyp cukrem pudrem i wypełnij je masą orzechową, w środku zrób niewielkie wgłębienie. Ciasteczka zostaw na noc w lodówce.
Miękkie masło lub serek utrzyj z cukrem i żółtkiem na krem i wypełnij nim wgłębienie w orzechowych ulach, przykryj okrągłym biszkoptem.
Mleczną czekoladę i białą polewę roztop w osobnych naczyniach. Migdały podziel na połówki. Z owoców (kandyzowanych lub świeżych) wykrawaj małe trójkąciki na dzióbki.
Pingwinki wyjmij z foremek i zanurzaj do połowy w czekoladzie mlecznej. Po bokach umieść połówki migdałów jako skrzydełka i poczekaj aż polewa zastygnie.
Następnie z białej polewy i czekolady mlecznej zrób pingwinkom oczy i doklej czerwone dzióbki.
<strong> (bez czasu oczekiwania): 80 minut. Porcja: 175 kilokalorii.</strong>
Do masy orzechowej dodaj wiórki kokosowe lub białą czekoladę, a pingwinki będą jaśniejsze.Źródło: Świat i Ludzie