Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Smaczny pomysł na "Ucieraniec z marchwią i bakaliami"
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 112
Bardzo smaczna sałatka z tuńczyka z rzodkiewką. Prosta, smaczna i szybka w wy...
Odsłon: 3687
Delikatna wiosenna klasyka
Odsłon: 153
Tosty grillowane jak szaszłyki z masłem ziołowym i serem
Odsłon: 874
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 112
Bardzo smaczna sałatka z tuńczyka z rzodkiewką. Prosta, smaczna i szybka w wy...
Odsłon: 3687
Delikatna wiosenna klasyka
Odsłon: 153
Tosty grillowane jak szaszłyki z masłem ziołowym i serem
Odsłon: 874
Składniki
CZAS PRZYGOTOWANIA: około 90 minut.
Marchew obrać, drobno zetrzeć na tarce, skropić sokiem wyciśniętym z 1 cytryny. Masło utrzeć z 25 dag cukru i 1 cukrem wanilinowym. Kiedy masa będzie puszysta i jasnokremowa, kolejno wbijać jajka i ucierać mikserem. Dołożyć 25 dag startej marchwi oraz mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i mielonymi migdałami. Dobrze wymieszać.
Blachę (30x40 cm) posmarować tłuszczem. Na spodzie rozsmarować przygotowane ciasto. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 175°C. Piec 35-40 minut.
Na mocno rozgrzanej patelni stopić 5 dag cukru. Powstały karmel wymieszać z resztą marchwi i posiekanymi migdałami. Mieszając, smażyć jeszcze 2 minuty na małym płomieniu. Masę zdjąć z ognia i odstawić do wystudzenia.
Chudy i tłusty twaróg wymieszać z resztą cukru i cukrem wanilinowym. Wlać sok wyciśnięty z drugiej cytryny i wymieszać. Krem rozsmarować na wierzchu wystudzonego placka. Ciasto pokroić na porcje. Każdą udekorować kopczykami marchewki w karmelu i posiekanymi pistacjami.Źródło: Życie na gorąco