Do góry

Desery Przepis na:

Zakręcona drożdżówka z nadzieniem orzechowym

Zakręcona drożdżówka z nadzieniem orzechowym

Autor:

Przepisów i artykułów: 279 Ocena: 1762

Dodano:

Odsłon: 253

Jest to doskonały wypiek zarówno do szkoły, jak i na drugie śniadanie. Moim zdaniem taka zakręcona drożdżówka posmakuje zarówno małym dzieciom, jak i dorosłym. Zachwyt, że zostało to zrobione samodzielnie wynagrodzi czas spędzony przy tym wypieku. Nie ma co ukrywać, aby przygotować taki wypiek musimy poświecić kilka godzin. Jednak smak i to, że zostało przygotowane samodzielnie wynagradza wszystko.

Składniki

5-6 os. > 60 min średnie przystępne
Reklama
Reklama
Zakręcona drożdżówka z nadzieniem orzechowym

Przygotowanie

  1. Ciasto drożdżowe: Przygotowujemy rozczyn. Świeże drożdże mieszamy z 3 łyżkami cukru, mąki i 20 ml ciepłego mleka. Przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na 15 minut do wyrośnięcia. Masło rozpuszczamy. Studzimy. Mąkę i cukier łączmy ze sobą. Dodajemy jajka, ciepłe mleko, masło i wyrośnięte drożdże. Mieszamy. Zagniatamy ciasto. Odstawiamy w ciepłe miejsce na dwie godziny.
    Nadzienie orzechowe: Orzechy mielimy. Zimne białka ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier. Miksujemy. Dodajemy mąkę ziemniaczaną. Miksujemy. Dodajemy mielone orzechy. Mieszamy.
    Wyrośnięte ciasto dzielę na dwanaście części. Każdy kawałek ciasta wałkuję. Na środku układam dwie łyżki farszu. Zawijam rulon, który łączę dwa końce. Układam na blaszce. Piekę bułki około 20 minut w 170 stopniach. Studzę.
    Lukier: Cukier puder, sok z cytryny i wrzącą wodę łączę ze sobą. Dekoruję upieczone bułki.

  2. Zapraszam na mojego bloga !

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (1)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń