Desery Przepis na:
> 6 os. | 60 min | średnie | tanie |
Do miski wbijamy jajka, wsypujemy cukier, cukier waniliowy i delikatnie całość ubijamy mikserem. Dodajemy szczyptę soli + mleko, nadal delikatnie ubijamy tak by nie powstała zbyt mocna piana. Stopniowo wsypujemy przesianą mąkę.Masa powinna być tak jak na naleśniki, delikatnie mieszamy i odstawiamy ciasto na około 30 minut (tak jak przy cieście naleśnikowym).
W garnku rozgrzewamy tłuszcz i na około 5 minut przed smażeniem pierwszej rozetki wkładamy "rozetkową foremkę" żeby się mocno nagrzała wtedy ciasto nie będzie do niej przywierało. Garnek lub patelnię w którym roztapiamy tłuszcz , powinien być szeroki i nie za wysoki.
Rozgrzaną rozetkę zamaczamy w cieście lecz nie całą tylko do około 3/4 jej wysokości (żebyśmy mogli zdjąć elegancko rozetkę). Następnie wkładamy zanurzoną w cieście foremkę do gorącego tłuszczu i smażymy w nim rozetkę około 10 sekund.
Usmażone rozetki wykładać jest najlepiej początkowo na papierowy ręczniczek żeby je odtłuścić a następnie partiami przekładać na talerz. Gotowe odsączone z tłuszczu rozetki posypać cukrem pudrem Smacznego :))
Na skróty
Komentarze do przepisu (4)

figg 07 marca 2014Zgłoś do usunięcia
Maja super fajny kształt:-))0 Kto głosował? | Odpowiedz

Konto usunięte 02 marca 2014Zgłoś do usunięcia
Pięknie się prezentują i na pewno są pyszne i mega chrupiące :)a gdzie można kupić taką ciekawą foremkę rozetkę i czy tak właśnie się nazywa ?
miłej niedzieli :)pozdrówka :) Odpowiedzi: 2 ▼
0 Kto głosował? | Odpowiedz