Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Ten pyszny sernik przyrządzałam wiele razy na różne uroczystości wszystkim gościom bardzo smakował!
Jeśli chcemy dodać coś nowego do menu świątecznego, to warto to wypróbować pr...
Odsłon: 601
Jeśli chcemy dodać coś nowego do menu świątecznego, to warto to wypróbować pr...
Odsłon: 601
Składniki
Ciasto: Mak gotujemy na mleku ok. 30 min, co jakiś czas mieszając. Studzimy, osączamy 1 3-krotnie mielimy. Masło ucieramy z cukrem pudrem, dodajemy żółtka i ucieramy na puch. Jabłka obieramy i ścieramy na tarce o dużych oczkach. Do masy dodajemy przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia i kaszą,mieszamy. Dodajemy mak i jabłka oraz aromat, mieszamy. Białka ubijamy z solą, pianę dodajemy do masy, delikatnie mieszając. Masę wlewamy do wyłożonej papierem do pieczenia blachy. Pieczemy 30-35 min. w temp. 180.st. C.
Masa serowa: Galaretki i żelatynę rozpuszczamy w 2 szklankach gorącej wody, studzimy. Ser miksujemy z cukrem pudrem, następnie dodajemy tężejącą galaretkę i drobno pokrojone brzoskwinie.
Przełożenie: Ciasto makowe przekładamy do foremki wyłożonej folią aluminiową tak, aby folia wystawała wysoko ponad ciasto. Tężejącą masę wylewamy na ciasto makowe (dzięki folii nie rozleje się na boki) i wstawiamy do lodówki do całkowitego stężenia. Ciasto polewamy polewą lub posypujemy startą czekoladą.