Do góry

Zupy Przepis na:

Wodzionka Śląska

Przepis dnia 2008-08-21
Wodzionka Śląska

Autor:

Przepisów i artykułów: 13 Ocena: 1339

Dodano:

Odsłon: 28449

Ref: Hmm... Wodzionka – Suchy chlyb i wody szklonka Hmm... Wodzionka – to najlepszo z wszystkich śląskich zup. Hmm... Wodzionka – jak jom zrobi moja żonka Hmm... Wodzionka – to jest łosmy świata cud . Leć do kuchnie i z bifyja gorczek weś, puś kokotek, nalyj wody i na piec. Potym wejrzij czy porządny łogiyń mosz, no – to piyrwszo czynść warzynio znosz. Tera nojważniejszy bydzie suchy chlyb, zrob go w konski i do jakiś michy wciep. Łobejrz czy w boncloku jakieś tłuste mosz, no – to drugo czynść warzynio znosz. Ref: Hmm... Wodzionka – Suchy chlyb i wody szklonka Hmm... Wodzionka – to najlepszo z wszystkich śląskich zup. Hmm... Wodzionka – jak jom zrobi moja żonka Hmm... Wodzionka – to jest łosmy świata cud. . Tera przidzie czosnek, łon tam musi być, dodej magi, piepszu i posolić tysz. Dźwigni dekel czy już woda dobro mosz, no – to czecio czyńść warzynio znosz. Jak zawrało, wszystko to zalywo sie, dowej pozor na paluchy, niy sporz je. Rykni z łokna bajtlom, że już łobiot mosz, no – jak fajnie wonio, sukces mosz. Bogoc, czy biydok niy łopsze tymu sie, Jak w siyni zacznie woniać, za łyżka kożdy rwie. Niy ma taki siyły, by zaczimała cie, za jedyn talyrz zupy, pozabijajom sie. Ref: Hmm... Wodzionka – Suchy chlyb i wody szklonka Hmm... Wodzionka – to najlepszo z wszystkich śląskich zup. Hmm... Wodzionka – jak jom zrobi moja żonka Hmm... Wodzionka – to jest łosmy świata cud. . Wyboczcie ludkowie ale kończa to, moja we szuflodce suchy chlebek mo. Widza że już z gymby ślinka leci wom, co – myślami ście z wodzionkom som! Teraz jedna dobro rada dowom wom, niy wierzycie, że inne dobre zupy som. Przepis my wom dali, kozdy już go zno, no – to teraz sie uwarzcie to. Ref: Hmm... Wodzionka – Suchy chlyb i wody szklonka Hmm... Wodzionka – to najlepszo z wszystkich śląskich zup. Hmm... Wodzionka – jak jom zrobi moja żonka Hmm... Wodzionka – to jest łosmy świata cud. :-) Pyszna aż śpiewają o niej -UWAGA skuteczna przy walce z przeziębieniem !!!

Składniki

3-4 os. 15 min średnie przystępne
Reklama
Reklama
Wodzionka Śląska

Przygotowanie

  1. Chleb pokroić w kostkę ,zagotować wodę i dodać do niej posiekany czosnek.Zalać chleb wodą ,przyprawić do smaku solą ewentualnie maggi i pieprzem.Jeśli ktoś lubi "tłusto" to można dodać smalcu.

Twoje notatki do przepisu

Polecane przepisy: wodzionka

Zobacz więcej

Komentarze do przepisu (4)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

keja 14 października 2009 Wodzionka :) Chlebek pokrojony ,czosnek ,sól, pieprz ,łyżka smalcu ,najlepiej z przetopionej słoninki. Smalec musi być . Zalać gotującą wodą ... A do tego przysmażone kartofelki z cebulką i pieprzem.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

Tosca 26 czerwca 2009 Najdłuższy opis jaki widziałam na smakerze...

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

19ANIA76 20 sierpnia 2008 Do prawdziwej wodzionki nie dodaje się boczku ani innych veget ,kostek rosołowych lub innych -to są wersje "bogate".Jeśli ktoś lubi tłuste-to można dodać łyżkę smalcu.

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

biurwa 20 sierpnia 2008 A co z boczkiem?? przecież skwarki z boczku muszą być bo to bez smaku będzie!!!!

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń