Do góry

Desery Przepis na:

Verrine malinowo-czekoladowe

Verrine malinowo-czekoladowe

Autor:

Przepisów i artykułów: 5 Ocena: 163

Dodano:

Odsłon: 1033

Francuskie verrine to słodkie przekąski zamknięte w przezroczystych kubeczkach. Idealnie sprawdzą się jako poczęstunek podczas bankietów i przyjęć dla większej liczby gości. Verinki, bo tak brzmi spolszczona wersja maleńkich deserów, stwarzają wprost nieograniczone możliwości kompozycji smakowych i wizualnych. W verrine liczy się bowiem nie tylko smak, ale również wrażenie estetyczne.

Składniki

 • 10 g Żelatyny w proszku
 • 50 g Wody
 • Mus Ecuador
 • 130 g Śmietany 36% tłuszczu
 • 110 g Mleka 3.2% tłuszczu
 • 32 g Masy żelatynowej
 • 120 g Ecuador Origin - kuwertura Ecuador Origin
 • 100 g Callebaut 823NV - kuwertura mleczna
 • 450 g Śmietany 36% tłuszczu
 • 3 krpl. Bitter Almond - esencja migdałowa
 • Coulis malinowe
 • 250 g Mleka 3,2% tłuszczu
 • 100 g Żółtka
 • 350 g Lactée Caramel - kuwertura karmelowa
 • 150 g Masła
 • 400 g Purée malinowego
 • 70 g Cukru
 • 40 g Masy żelatynowej
 • 120 g Krokantu migdałowego
 • Brownie : 25 g Mąki migdałowej, 20 g Mąki pszennej, 8 g Extra Brute - kakao,1 g Proszku do pieczenia, szcz. Soli, 100 g Callebau
> 6 os. 60 min średnie przystępne
Reklama
Reklama
Verrine malinowo-czekoladowe

Przygotowanie

 1. Przygotowanie masy żelatynowej

  10 g Żelatyny w proszku
  50 g Wody

  Do miski wsyp 10 g żelatyny w proszku. Zalej wszystko 50 g wody i odstaw na 15 minut. Przez ten czas żelatyna w wodzie spęcznieje i stworzy papkę w kremowym kolorze. Napęczniałą żelatynę wstaw do mikrofalówki i upłynnij. Upłynnioną żelatynę odstaw do stężenia. Po zastygnięciu będzie twarda i będzie można ją łatwo dzielić na porcje. Uważaj, aby żelatyny nie zagotować, ponieważ to osłabi wiązania.

 2. Przygotowanie Musu Ecuador

  130 g Śmietany 36% tłuszczu
  110 g Mleka 3.2%
  32 g Masy żelatynowej
  120 g Ecuador Origin - kuwerturaEcuador Origin
  100 g Callebaut 823NV - kuwertura mleczna
  450 g Śmietany 36% tłuszczu
  3 krpl. Bitter Almond - esencja migdałowa

  Zmieszaj 110 g mleka i 130 g śmietany. Połączone mleko ze śmietaną zagotuj i dodaj 32 g masy żelatynowej. Mieszaj, aż masa żelatynowa się rozpuści. W misce przygotuj 120 g ciemnej czekolady i 100g mlecznej czekolady. Zalej je gorącą śmietaną i odstaw na minutę. Wymieszaj składniki i ostudź do temperatury 35°C.

  W misce miksera ubij na półsztywno 450 g śmietany. Krople z mieszadła powinny spadać i zostawać na powierzchni śmietany.

  Do ostudzonej masy czekoladowej dodaj 3 krople esencji migdałowej. Dodaj część ubitej śmietany i wymieszaj. Pierwsza część śmietany emulguje masę. Pozostałą śmietanę dodaj w dwóch porcjach i mieszaj delikatnie, aby stracić jak najmniej powietrza. Gotowy mus przełóż do rękawa cukierniczego i odstaw do schłodzenia w lodówce.

 3. Przygotowanie Cremeux Lactée Caramel

  250 g Mleka 3,2%
  100 g Żółtka
  350 g Lactée Caramel - kuwertura karmelowa
  150 g Masła

  Zagotuj 250 g mleka. W misce przygotuj 100 g żółtek i dodaj do nich w dwóch porcjach gorące mleko. Po dodaniu każdej z porcji dokładnie wymieszaj. Masę jajeczną przelej z powrotem do rondelka i podgrzej do temperatury 82°-85°C, ciągle mieszaj trzymając temperaturę przez 2 minuty. Przy podgrzewaniu należy być ostrożnym, ponieważ żółtka mogą się łatwo ściąć.

  W misce przygotuj 350 g czekolady Lactée Caramel i zalej ją gorącym crème anglaise. Odstaw na minutę, aż do wyrównania się temperatur i wymieszaj na jednolitą masę. Odstaw do schłodzenia. Gdy temperatura spadnie poniżej 35°C dodaj 150 g masła i zmiksuj wszystko blenderem ręcznym na gładki krem. Gotowe cremeux przełóż do rękawa cukierniczego i pozostaw do schłodzenia w lodówce.

 4. Przygotowanie Coulis Malinowego

  700 g Malin
  lub
  400 g Purée malinowego
  70 g Cukru
  40 g Masy żelatynowej
  120 g Krokantu migdałowego

  Do rondelka wlej 400 g malinowego purée, 70 g cukru i 40 g masy żelatynowej. Podgrzej wszystko do temperatury 50°C, aż do momentu rozpuszczenia się cukru i masy żelatynowej. Połącz ciepłe owoce z resztą purée malinowego. Gotowe coulis przełóż do rękawa cukierniczego i zostaw do schłodzenia w lodówce.

 5. Przygotowanie Brownie

  25 g Mąki migdałowej
  20 g Mąki pszennej
  8 g Extra Brute - kakao w proszku
  1 g Proszku do pieczenia
  szcz. Soli
  100 g Callebaut 811NV - kuwertura gorzka
  80 g Masła
  50 g Jaj (1 jajko)
  80 g Cukru muscovado

  Piekarnik nagrzej do temperatury 170°C z termoobiegiem.

  Do miski wsyp suche składniki brownie, czyli: 25 g mąki migdałowej, 20 g mąki pszennej, 8 g kakao w proszku, 1 g proszku do pieczenia i szczyptę soli. Wszystko dokładnie wymieszaj.

  W drugiej misce roztop 100 g czekolady i 80 g masła. Do tego celu możesz użyć mikrofalówki i kilku cykli po 30 sekund. Im dokładniej suche składniki będą ze sobą wymieszane, tym lepiej proszek do pieczenia będzie rozmieszczony w cieście. Wymieszane składniki przesiej przez sitko. Dzięki temu zostaną one napowietrzone, a wszystkie grudki i większe części zostaną odseparowane.
  W tym samym czasie, gdy czekolada z masłem będzie się roztapiać w misie miksera, ubij 50 g jajek i 80 g cukru muscovado. Do masy z jajek i cukru dodaj w dwóch porcjach roztopioną czekoladę z masłem i delikatnie wymieszaj. Następnie, ciągle mieszając, dodawaj przesiane suche składniki.

  Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Na papier wylej ciasto. Rozprowadź je nożem cukierniczym i wyrównaj jego powierzchnię. Ciasto wstaw do piekarnika i piecz przez 10-12 minut. Upieczone ciasto po wyjęciu z piekarnika szybko zdejmij z blachy i ostudź na kratce. Wystudzone brownie pokrusz na małe kawałki.

 6. Przygotowanie dekoracji

  100 g Callebaut 811NV - kuwertura gorzka

  Przygotuj kawałek papieru do pieczenia. Zgnieć go i rozprostuj tak, aby miał pożądaną teksturę.

  W misce przygotuj 100 g czekolady. Zatemperuj ją metodą dekrystalizacji.

  Na rozprostowanym arkuszu papieru do pieczenia rozprowadź cienką warstwę zatemperowanej czekolady. Papier wstaw do lodówki na 10 minut. Po wyjęciu z lodówki połam czekoladę na małe kawałki.

 7. Składanie Verrines – Malina z Ecuador

  Przygotuj 25 plastikowych jednorazowych pojemników. W każdym ułóż warstwy przygotowanych wcześniej składników. Na dno nasyp pokruszone brownie. Na warstwę ciasta wyciśnij Cremeux Lactée Caramel. Postaraj się to zrobić dokładnie, aby nie zostały przy brzegach szczeliny, dzięki temu kolejna warstwa z coulis malinowego nie spłynie na dół. Coulis malinowe posyp krokantem migdałowym. Nałóż ostatnią warstwę z musu Ecuador i wyciśnij górną, dekoracyjną warstwę. Każdą z verrines udekoruj płatkiem z teksturowanej czekolady.

Twoje notatki do przepisu

Wideo do przepisu:

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń